Fot. Facebook/Goerlitz - Zgorzelec: życie na pograniczu

Mieszkańcy Zgorzelca od kilku dni przecierają oczy ze zdziwienia. W niedzielę na dachu jednego z technikum widziano małpę. Jednak nie jest to plan filmowy nowego kinowego hitu. Jak się dziś okazało, makak uciekł od prywatnego właściciela z niemieckiego miasta Löbau i wciąż nie został schwytany. Co więcej, ten gatunek jest przyzwyczajony do niskich temperatur, więc złapanie makaka, który zaznał smaku wolności, jest nie lada wyzwaniem. Zoo w Görlitz apeluje o pomoc. Kiedy spotkacie małpkę na swojej drodze – zwabcie ją smakołykami do zamkniętego pomieszczenia i zadzwońcie do zoo.

W ubiegłą niedzielę, 26 września po dachu Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu biegała małpa. Zwróćcie uwagę na niezidentyfikowany obiekt latający nad makakiem. Internauci obstawiają szczura lub nietoperza. A wy?

Fot. Facebook/Goerlitz – Zgorzelec: życie na pograniczu

Samica makaka ma na imię Curry i jak się dziś okazało – uciekła z Löbau. Jak informuje portal saechsische.de, Curry nie jest jedyną uciekinierką, drugiego makaka udało się schwytać w Georgewitz.

Każdy, kto chciałby pomóc w schwytaniu makaka może zwabić małpę do zamkniętego pomieszczenia, np. garażu, samochodu i podać jej smakołyki (banany), a następnie zadzwonić do Naszego Zoo – informują pracownicy zoo.

Małpa waży około 6 kg, jest bardzo zwinna i szybka, to utrudnia jej schwytanie.
Małpy rezus nie są niebezpieczne dla ludzi. Każdy, kto chciałby zobaczyć małpy rezus, może odwiedzić je w dowolnym czasie w Naszym Zoo.

Bądźcie czujni, być może Curry wybierze się na rendez vous również do Wrocławia. W końcu w naszym zoo też znalazłoby się dla niej paru kandydatów.

 

Zmiana zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii po 30 września 2021 r.

Poprzedni artykuł

Olga Tokarczuk otrzyma tytuł Honoris Causa Uniwersytetu Wrocławskiego

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.