Blisko WrocławiaWideo/Galerie

W prezencie na Dzień Kobiet zaproś ukochaną na… – …spacer po Pałacu Księżnej Marianny [VIDEO]

0

Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Kobiet to doskonały czas na odwiedzenie Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Ten malowniczo położony zakątek Dolnego Śląska w powiecie ząbkowickim można i warto potraktować jako punkt docelowy sobotnio-niedzielnego planu na miły wypoczynek.

Można tu dotrzeć pociągiem Kolei Dolnośląskich lub samochodem. Wokół jednego z największych w Polsce pałaców jest 150-hektarowy park, a w jego wnętrzu również można długo spacerować, aby w tle niezwykłej architektury spędzić wspólnie czas. Poza historycznie i krajobrazowo atrakcyjnymi walorami turystycznymi nie brakuje tutaj mnóstwa ścieżek idealnych do romantycznych spacerów we dwoje czy też rodzinnych przechadzek. O tym wszystkim opowiada przewodnik pałacowy Sławomir Radzik. Zobacz nasze video.

Jedna z legend głosi, że na pałacowym dziedzińcu szansa na przyjęcie oświadczyn wzrasta. Dowodem jest fakt, że coraz częściej jest to miejsce fotografii ślubnych. Odbywają się tu również ceremonie ślubne. Założycielka pałacu i parku – Księżna Marianna Orańska swoją niezwykłą biografią, dowiodła, iż pojęcie „słaba płeć” nie miała do niej zastosowania. Pałac przetrwał wichry dziejów i nawet wojenną dewastację, a od dziesięciu prawie lat jest systematycznie przywracany do świetności, co pokazywaliśmy w serwisie video naszego portalu. Można się o tym przekonać osobiście w Kamieńcu Ząbkowickim, który od 1 stycznia 2021 r. uzyskał prawa miejskie.

Dzień Kobiet to moment na tyle szczególny, że warto odwiedzić wyjątkowe miejsce. Pałac i park Księżnej Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim wydaje idealnie spełniać oczekiwania i stwarza wspaniałą aurę dla każdej z pań.

Dariusz Nowakowski

#VolWOŚP przekazany właścicielowi – trafi do Kalisza

Poprzedni artykuł

Magistrat zachęca by rozliczać PIT we Wrocławiu. Czas do 30 kwietnia

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.