zdjęcia: FB Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński

Nowy skatepark powstanie tuż przy szkole zaraz za halą widowiskowo-sportową. Plac budowy został dziś przekazany wykonawcy. Teren inwestycji zostanie odpowiednio oświetlony. Pojawią się także elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

— Bardzo się z tego powodu cieszę, gdyż jeszcze w trakcie kampanii podczas spotkań z młodzieżą zapewniałem, że takie inwestycje będą realizowane. Na północy – dokładnie w Siedlcu – niebawem zakończy się budowa świetlicy wiejskiej, a na południu, właśnie w Kiełczowie za ok. 4 miesiące będziecie mogli cieszyć się z kolejnej sportowej areny — napisał na swoim facebookowym profilu wójt Wojciech Błoński.

Skatepark powstanie w technologii hybrydowej. Płyta skateparku i środkowa część przeszkód zostanie wykonana jako monolityczno-betonowa, natomiast przeszkody skrajne będą kompozytowe, montowane do płyty. Jego powierzchnia wyniesie 400 mkw. Nawierzchnia utwardzona z kostki betonowej to około 170 mkw.

Płyta żelbetowa (15 cm grubości) będzie wykonana z betonu C20/25, hydrotechnicznego, mrozoodpornego z wyprofilowanymi przeszkodami dostosowanymi do jazdy na nich na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach. Nawierzchnia będzie równa i gładka oraz odporna na punktowe uderzenia.

Dodatkowo na powierzchni skateparku zainstalowane będą przeszkody w formie elementów żelbetowych, płyt i ścian zbrojonych, takich jak grindboxy, hopki, banki, skocznie i schody oraz elementy wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo (poręcze, rurki, barierki i okucia).

GALERIA:

Sutryk apeluje do ministra MSWiA ws. wydarzeń z udziałem policji

Poprzedni artykuł

Iron Dead League – za nami II rzut zawodów w martwym ciągu [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.