Utrzymujący się wzrost zachorowań na COVID-19 w kolejnych Europy powoduje, że władze zarządzają zamykanie większości obiektów, punktów usługowych i zakładów. Toyota Motor Europe zdecydowała o sukcesywnym zawieszaniu produkcji większości swoich fabryk w Europie. Dotyczy to zarówno także zakładów produkujących samochody, jak i silniki oraz przekładnie zlokalizowanych w Polsce. Fabryki wstrzymają produkcję do odwołania.

Zarządzający polską gałęzią światowego koncernu motoryzacyjnego podkreślają: wszystkie decyzje podejmujemy, kierując się względami bezpieczeństwa naszych pracowników i interesariuszy oraz tych, którzy już dziś mierzą się z tym kryzysem. Robimy wszystko, by inicjować stosowne działania w odpowiednim czasie w tej niezwykle szybko zmieniającej się sytuacji.

Decyzja o wstrzymaniu produkcji dotyczy zakładów Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach i wchodzi w życie od 18 marca br. i obowiązuje do odwołania. Decyzja ta obejmuje także Toyota Peugeot Citroen Automobiles w Kolinie w Czechach i tam wejdzie w życie od jutra, czyli od 19 marca 2020 r.

Już wcześniej we wszystkich obiektach Toyoty wprowadzone procedury zgodne z rekomendacjami podmiotów odpowiedzialnych za zdrowie publiczne, które mają na celu ograniczenie lub spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa – tak zapewniają zarządzający w opublikowanym oświadczeniu. Dotyczą one nadzwyczajnych standardów higienicznych, przekazywania informacji, organizacji pracy zdalnej z domu dla pracowników biurowych, ograniczeń w przemieszczaniu się, odwoływania lub przekładania spotkań i wydarzeń oraz ograniczania kontaktów międzyludzkich.

Procesy produkcyjne ważne dla społeczeństwa, takie jak zapewnienie ciągłości dostaw części zamiennych do samochodów naszych klientów, będą kontynuowane ze względu na to, że jest to kwestia bezpieczeństwa publicznego. Nadal prowadzone będą również działania i projekty kluczowe dla płynnego wznowienia produkcji oraz dla przyszłych działań fabryk, jednak liczba uczestniczących w nich pracowników zostanie ograniczona do minimum. Dotyczy to przede wszystkim projektowania nowych samochodów

Fundacja WeźPomóż prosi o pomoc – dla podopiecznych i dla wolontariuszy

Poprzedni artykuł

Moda na łapanie deszczu – wrocławski ratusz zadowolony z reakcji wrocławian

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.