BiznesWideo/Galerie

W biznesie warto wejść na wyższy „level” – konkurs „Level Up” dobrą okazją [VIDEO]

0

Wielu młodych ludzi zastanawia się nad tym, by zainicjować własny biznes. Niektórzy myślą o tym, by założyć tzw. startup. Czasem jednak nie wiedzą od czego zacząć. Mamy podpowiedź!

Szukającym odpowiedzi na wątpliwości czy zwyczajnej porady może pomóc konkurs „Level Up” organizowany przez Dolnośląski Fundusz Rozwoju. To propozycja dla studentów i pracowników naukowych sześciu wrocławskich uczelni, które przystąpiły do konkursu. Jest między innymi Uniwersytet Ekonomiczny. Prof. Bogusław Półtorak sam kiedyś zakładał własny startup w postaci portal Bankier.pl – teraz motywuje młodych ludzi do podejmowania ryzyka założenia własnej firmy.

Aktualnie dla startupów i młodych przedsiębiorców jest wiele ułatwień. Powstają inkubatory przedsiębiorczości. O jednym z nich, jakim jest supernowoczesny i innowacyjny inQube uruchomiony niedawno w strukturze Uniwersytetu Ekonomicznego opowiadaliśmy w naszym materialne video.

Młodzi ludzie, jak dowiedzieliśmy się w trakcie rozmów, dość chętnie rzucają się w wir samodzielnej działalności gospodarczej. Niekiedy wprawdzie nie są jeszcze zdecydowani na jej kierunek, ale co do zasady skłonni są podejmować ryzyko aktywności biznesowej, aby czuć się partnerami na rynku pracy i móc efektywnie kooperować z innymi podmiotami.

We wspomnianym na wstępie konkursie „Level Up” Dolnośląski Fundusz Rozwoju dla przewidział atrakcyjną nagrodę, o której powiedział nam rzecznik prasowy DFR Waldemar Chudziak. Zobacz nasze video.

Podsumowując: jest o co walczyć. Warto też pamiętać, że jako startup zaczynały działalność największe światowe firmy – na przykład światowy gigant, jakim jest Microsoft – stworzony przez prawdziwego wizjonera i geniusza biznesu Billa Gatesa. Kto następny i to we Wrocławiu?

Łukasz Ciona

Wszedł przez balkon wieczorem – rano trafił za kratki

Poprzedni artykuł

Potrzeby są ogromne – ważna konferencja o opiece wytchnieniowej

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.