Jesteśmy #BliżejSportu, więc zaglądamy do siatkarskiego Wrocławia. Klub #VolleyWrocław regularnie ogłasza transfery siatkarek. W przyszłym sezonie zmiany nastąpią także w sztabie trenerskim. Stanowisko drugiego trenera obejmie Mateusz Żarczyński, który już wcześniej był związany z dolnośląskim zespołem. Jego trenerskie cv jest niezwykle bogate.

Mateusz Żarczyński urodził się w Bielawie w 1990 roku. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W latach 2015-2017 był asystentem trenera w Impel Wrocław, a w 2016 zdobył z tą drużyną brązowy medal. Umiejętnie dzielił swoje obowiązki, pracując również z młodzieżą Impela. Tam pełnił rolę asystenta i statystyka. Zaowocowało to kilkoma medalami mistrzostw Polski. Żarczyński związany był także z reprezentacją Polski kobiet U-20.

Po przygodzie w #VolleyWrocław wyjechał do Niemiec, gdzie w VfB Suhl pełnił funkcję asystenta. Rok później przejął stery tego zespołu i później prowadził ten zespół, jako pierwszy trener, przez kolejne dwa sezony. W sezonie 2020/2021 zdecydował się pozostać w niemieckiej ekstraklasie kobiet. W Dresdner SC pełnił obowiązki drugiego asystenta trenera Aleksandra Waibla i jednocześnie statystyka. Rozgrywki jego drużyna zakończyła ze złotym medalem. Oprócz tego jest asystentem trenera żeńskiej kadry Czech i od niedawana może pochwalić się awansem na tegoroczne Mistrzostwa Europy. Obecnie kraj ten rywalizuje w Lidze Europejskiej, gdzie bardzo dobrze sobie radzi. Siatkarki z 14 punktami na koncie wygrały grupę C i awansowały do Finałów, gdzie w półfinale 19 czerwca zmierzą się z Bułgarią.

Po 4 latach rozłąki wracam do Wrocławia. Cieszę się bardzo, że wracam do dobrze znanego mi środowiska. Wracam do Wrocławia, ponieważ mam w klubie kilku przyjaciół, dla których klub stanowi wszystko i chcę pomóc w odbudowie świetności klubu. Nie ukrywam również, że bardzo interesował mnie powrót ze względu na Dawida Murka. Mam nadzieję, że stworzymy zgrany duet i będziemy walczyć o jak najlepsze wyniki – tak na temat transferu powiedział Mateusz Żarczyński

Bogate doświadczenie zawodowe Żarczyńskiego zaprocentuje w #VolleyWrocław. Drugi trener będzie dobrym uzupełnieniem wrocławskiego duetu, który stworzy z Dawidem Murkiem.

Filip Macuda, materiały prasowe
foto: FB Volley Wrocław

Mieszkania dla Dolnośląskich Terytorialsów na Koszarowej we Wrocławiu

Poprzedni artykuł

Gitarowy Rekord Świata! Do wygrania gitara z unikatowym malowidłem! Zobacz jak wygląda!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.