UWrHelp+ to inicjatywa Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego i społeczności akademickiej dobrze znana i kojarzona we Wrocławiu. W tym roku tradycyjna akcja UWrHelp+ ma nieco inny niż zazwyczaj wymiar – nie będzie zbiórki krwi i rejestru dawców szpiku kostnego, ale skupimy się na pomocy związanej z pandemią koronawirusa.

Działania polegać będą na pomocy w drobnych czynnościach życia codziennego wszystkim potrzebującym, którzy ze względu na swój wiek lub stan zdrowia chcą ograniczyć wychodzenie z domu. Pomożemy w codziennych zakupach, wyprowadzimy psa, a jeśli potrzeba – pogadamy przez telefon. Pomożemy także w innych sytuacjach – wystarczy dać nam znać.

W działaniach UWrHelp+ chodzi o to same wartości, na których skupiamy się podczas corocznych akcji – wrażliwość, empatię, a przede wszystkim o pomoc i dostrzeżenie drugiego człowieka. Zespół będzie udzielał wsparcia w ramach społeczności akademickiej, ale również i poza nią. Zespół pomoże emerytowanym pracownikom Uniwersytetu Wrocławskiego, ale też obecnym pracownikom i studentom uczelni.

Do zespołu może dołączyć każdy student. Trzeba się skontaktować z jednym z koordynatorów, a ci pokierują dalej i wskażą, jak najlepiej można pomóc. Oczywiście pamiętamy, że działamy w szczególnych warunkach, podczas pandemii. Nie zapominamy o bezpieczeństwie swoim i innych osób, zachowujemy szczególną ostrożność. Staramy się unikać bliskich kontaktów (przebywania w bezpośredniej bliskości, czyli twarzą w twarz, w odległości mniejszej niż 2 metry przez ponad 15 minut, bezpośredniego kontaktu fizycznego, przebywania przez co najmniej kwadrans w pomieszczeniu zamkniętym z obcymi osobami) i przestrzegamy kluczowych zasad (dystans od innych osób wynoszący min. 1,5 metra, częste mycia rąk lub dezynfekcja, zasłanianie ust i nosa).

Jak skorzystać z pomocy?
  • Pomoc realizowana jest poprzez specjalny adres internetowy zespołu UWrHelp+: zespoluwrhelp@uwr.edu.pl
  • Emerytowani pracownicy mogą także zgłaszać się telefonicznie do prodziekanów ds. studenckich na Wydziałach, na których pracowali.

WIĘCEJ INFORMACJI PO KLIKNIĘCIU TUTAJ LUB NA GRAFIKĘ

Wrocławskie lotnisko z punktem do testów na COVID-19 – nie tylko dla pasażerów już od 23 listopada

Poprzedni artykuł

Na Partynicach będzie nowocześniej – inwestycja Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.