Wrocławski przewoźnik, po fazie testów, uruchamia na stałe nowy komunikat głosowy w swoich pojazdach. Informacja pojawia się na 28 przystankach, na których pasażer po wyjściu z tramwaju, tak jak zapowiada lektor, wysiada na jezdnię.

MPK Wrocław już od dłuższego czasu rozważało wprowadzenie w swoich tramwajach komunikatów głosowych informujących o wysiadaniu na jezdnię. Nowe dźwięki usłyszymy w tramwajach, ponieważ mają one najwięcej przystanków, które sprawiają, że pasażer musi wyjść na jezdnię. Autobusy mają tylko jedno takie miejsce przy ulicy Hubskiej („Prudnicka”). Jest to jednak dobrze oznaczony przystanek wiedeński. Komunikaty pojawiają się m.in. na takich przystankach jak: Mickiewicza, Park Staromiejski, Braterska, Renoma czy Uniwersytet Wrocławski.

Nowy komunikat sprawia, że korzystanie z tych przystanków jest bezpieczniejsze. Pasażer zanim wysiądzie z tramwaju, usłyszy informację, która przypomni mu, że wychodzi bezpośrednio na jezdnię. Taki komunikat jest szczególnie ważny dla osób, które regularnie korzystają z tych przystanków – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

„Biznes bez barier” – cykl bezpłatnych webinarów

Poprzedni artykuł

Michał Dworczyk: „Dolny Śląsk nadal ma się rozwijać i do tego potrzebna jest współpraca przy realizacji konkretnych projektów” [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.