W miniony weekend rozpoczęły się zapowiadane przez miasto prace przy torach prowadzących do lotniska wojskowego. Remont potrwa około 10 dni i wiąże się z całkowitym zamknięciem aż pięciu przejazdów na osiedlu.
Największe utrudnienia czekają nas ulicy Żwirki i Wigury, która zostaje całkowicie wyłączona z ruchu (zarówno dla samochodów, jak i pieszych). Kierowcy pojadą objazdem przez ulice Rakietową i Narutowicza, a autobusy zmienią swoje trasy – na ul. Rakietowej są przystanki tymczasowe.
Poważne zmiany dotyczą też pozostałych punktów: zamknięte będą przejazdy na ul. Gagarina oraz drogach serwisowych przy obwodnicy (AOW). Na ul. Kunickiego działać ma specjalna droga tymczasowa, która umożliwi dojazd do posesji odciętych przez remont.
Jak precyzuje ZDiUM, prace są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy odbudowie toru do bocznicy kolejowej na odcinku od stacji Wrocław Zachodni do ogrodzenia lotniska. Zadanie realizowane na zlecenie Rejonowego Zarządu Infrastruktury wykonuje Przedsiębiorstwo Robót budowlanych TOR z Mysłowic.

