Te zarobki to fenomen w skali całego kraju. Okazuje się bowiem, że urzędnik z małej, biednej, zadłużonej Ścinawy zarabia więcej niż premier i prezydent RP razem wzięci. Warto zaznaczyć, że ta mała gmina miejsko-wiejska liczy zaledwie około 10 tys. mieszkańców. Z najnowszego oświadczenia majątkowego Dariusza Stasiaka wynika, że zarobił on ponad pół miliona złotych w ciągu jednego roku.

Dariusz Stasiak miał zarobić dokładnie 518 940 zł. Te liczby są oburzające dla lokalnej społeczności.

— Niejeden wojewoda, BA! Niejeden minister, z zazdrością kieruje wzrok w stronę Ścinawy, licząc, że być może znalazł by się tam dla niego etat. Niestety, wierny paź Stasiaka Krystian Kosztyła, niczym rasowy pitbul, pilnuje by gaże i etaty dla Barona i jego ludzi były niczym niezagrożone, a grube miliony ze ścinawskiego budżetu, mogły bez przeszkód płynąc do ich portfeli. — czytamy na facebookowym profilu Lepsza Ścinawa.

O tym jak wygląda sytuacja w dolnośląskiej Ścinawie mogliście się dowiedzieć z naszego materiału, w którym rozmawialiśmy z Pawłem Kowalskim ze stowarzyszenia Lepsza Ścinawa.

— Przykre jest to, że przez takie hieny, gmina Ścinawa stała się pośmiewiskiem dla całej Polski. Nie mamy wody, żłobka, placów zabaw, parku, dróg i chodników, ale za to mamy „Ścinawskiego Barona”, najlepiej zarabiającego sekretarza gminy w kraju. — żali się lokalna społeczność.

Oswiadczenie_majatkowe_-_D._Stasiak

Kim jest dariusz Stasiak?

Dariusz Stasiak do niedawna był jedną z ważniejszych postaci wśród Bezpartyjnych Samorządowców, zasiada w sejmiku województwa, w którym przez jakiś czas pełnił również funkcję przewodniczącego klubu BS, jednak został z niej odwołany. Jest także dyrektorem do spraw inwestycji Ścinawy. Zyskał też medialny przydomek „Barona ze Ścinawy”. Ma to związek z jego astronomicznie wysokimi zarobkami, które są niespotykane na stanowiskach urzędniczych.

Więcej na ten temat pisaliśmy: TUTAJ!

Napad na bank we Wrocławiu. Doszło do potężnej eksplozji

Poprzedni artykuł

Wypowiedzieli wojnę powietrzną nielegalnym składowiskom śmieci [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. […] CZYTAJ TAKŻE: Urzędnik z małej gminy może zarobić więcej niż premier i prezydent RP? Okazuje się, że tak i… […]

  2. […] CZYTAJ TAKŻE: Urzędnik z małej gminy może zarobić więcej niż premier i prezydent RP? Okazuje się, że tak i… […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.