O tym, że Wrocław to miasto kultury nie trzeba nikogo przekonywać. Październik to miesiąc, w którym już po raz dziewiąty w stolicy Dolnego Śląska zagości festiwal Brunona Schulza.

Urodzony w Drohobyczu artysta to jeden z najbardziej oryginalnych prozaików w historii polskiej literatury.  Specyfika jego działa od zawsze sprawiała niemałe trudności w przełożeniu na język innych dziedzin sztuki. Autor „Sklepów cynamonowych”, czy „Sanatorium pod klepsydrą” to postać nietuzinkowa, więc nie dziwi, że po raz dziewiąty we Wrocławiu odbędzie się festiwal jego imienia.

Tym razem wydarzenie odbędzie się w dniach 7 – 18 października. Warto dodać, że tym razem festiwal odbędzie się w ramach Jesieni we Wrocławiu Mieście Literatury.

Niebagatelny wpływ na zorganizowanie festiwalu ma z pewnością rocznica przyznania Literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. Tym razem domem dla festiwalu będzie Proza – klub Wrocławskiego Domu Literatury. Ze względu na obostrzenia pandemiczne w klubie zjawić się będzie mogła ograniczona liczba osób, jednak organizatorzy zapewniają, że wszystkie wydarzenia będą transmitowane online.

WIĘCEJ INFORMACJI O TYGODNIU BRUNONA SCHULZA – KLIKNIJ TUTAJ

Rok akademicki stacjonarnie, zdalnie i hybrydowo – wrocławscy studenci nie są entuzjastycznie usposobieni do takiego trybu nauki

Poprzedni artykuł

Konie na Partynicach w środę pobiegną – na trybunach publiczności nie będzie

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.