Skrajna nieodpowiedzialność mogła zakończyć się tragedią. W poniedziałek, 15 grudnia, około godziny 19:40 na ul. Oleśnickiej w Oławie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego forda, jadąc w stanie nietrzeźwości, stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez wał przeciwpowodziowy i dachował.
Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Jak ustalili funkcjonariusze, 32-letni mieszkaniec powiatu oławskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, co doprowadziło do utraty kontroli nad samochodem.
Badanie alkomatem nie pozostawiało wątpliwości, gdyż mężczyzna miał aż 2,3 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt inny nie ucierpiał, jednak sytuacja stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.
Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Wkrótce 32-latek usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Policja po raz kolejny przypomina: prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo. Konsekwencje mogą obejmować między innymi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoką grzywnę, obowiązkowe świadczenie pieniężne, utratę prawa jazdy, a w określonych przypadkach także przepadek pojazdu. Alkohol i kierownica to połączenie, które zawsze może zakończyć się tragedią.
– Pamiętaj, że jedna nieodpowiedzialna decyzja może zakończyć się tragedią. Jeśli piłeś, to nie wsiadaj za kierownicę. Reaguj również wtedy, gdy widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo na drogach – apeluje asp. szt. Monika Kaleta z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.