Kolejna inwestycja na Stabłowicach –  rusza rozbudowa ulicy Stabłowickiej. Równocześnie deweloper zakończył budowę drugiego etapu pobliskiego Osiedla Idylla. Pierwsi lokatorzy odebrali klucze do swoich mieszkań z początkiem marca.

Rozbudowa ulicy Stabłowickiej to kolejna inwestycja w tej części miasta. Realizowany przez Dom Development odcinek nowej drogi powstaje pomiędzy Osiedlem Idylla a jeździeckim klubem sportowym. W przyszłości zostanie on przedłużony aż do ulicy Towarowej, umożliwiając mieszkańcom łatwiejszy dostęp do terenów rekreacyjnych, które miasto planuje stworzyć w tym miejscu.

– Podejmując decyzję o realizacji nowego odcinka ulicy Stabłowickiej zależało nam na zapewnieniu mieszkańcom bezpiecznego dostępu do planowanych terenów rekreacyjnych przy ulicy Towarowej, a w przyszłości, po przedłużeniu drogi, szybkiego dojazdu do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Karpnickiej mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Planowane prace obejmują budowę fragmentu drogi wraz z oświetleniem, przebudowę istniejącego skrzyżowania wraz z kanalizacją deszczową oraz nasadzenia drzew przy zespole szkolno-przedszkolnym przy ulicy Karpnickiej. Deweloper przeznaczył na ten cel 500 tys. zł. Projekt jest realizowany w porozumieniu z wrocławskim magistratem. Prace budowlane rozpoczęły się w połowie marca. Ich zakończenie planowane jest na czerwiec tego roku.

Piotr Krejner
materiały prasowe

Walka o ceny biletów MPK Wrocław w miejskiej radzie [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Premier: Do końca sierpnia zaszczepimy wszystkich chętnych

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.