fot. BP

Magistrat poinformował o sukcesie jakim zakończyły się próby ciśnieniowe przeprowadzone w ciepłociągu, jaki powstał pod dnem Odry przy remoncie generalnym mostów Pomorskich. Rura ciepłownicza nie będzie już wkrótce szpecić mostu Pomorskiego.

Nowa rura została schowana w mikrotunelu, którego tzw. komory startowe zbudowano nawet na głębokości 16,5 m.

– Ciepło już płynie nowymi instalacjami do Bulwarów Książęcych przy ul. Księcia Witolda. W październiku zaplanowane jest kolejne przepięcie, a w listopadzie po ponad pół wieku most Pomorski Południowy pozbędzie się potężnego balastu i szpetnej rury. Będzie się działo – zapowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Pierwsze przepięcie nastąpiło w dniach 6-7 października. Drugie, w rejonie komory startowej przy ul. Grodzkiej, Fortum zaplanowało na 25/26 października.

Demontaż rur jest kluczowy przy przeprowadzeniu dalszej części remontu mostu. – Musimy zabetonować wschodnią część mostu Południowego Pomorskiego, żeby wjechał tam dźwig, który zdemontuje konstrukcję – podkreśla Świercz.

Fortum informuje, że w związku z przebudową ciepłociągu w okolicy mostu Pomorskiego mogą okresowo wystąpić ograniczenia parametrów dostaw ciepła z możliwością chwilowego zaniku w rejonie osiedli Przedmieście Oławskie i Rynek we Wrocławiu. Ograniczenia powinny ustąpić najpóźniej do 26 października.

ITD zatrzymało 10 dowodów rejestracyjnych. Autobusy nie nadawały się do przewozu pasażerów

Poprzedni artykuł

Tajemnicze listy przy dworcu. Tym razem autorem “Zawodowiec”

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.