Kompletną linię produkcyjną, 400 tys. szt. papierosów i komponenty do ich wytwarzania, w tym m.in. 1,3 tony tytoniu, zabezpieczyły Krajowa Administracja Skarbowa oraz Centralne Biuro Śledcze Policji. W tej sprawie zatrzymano 8 osób z zorganizowanej grupy przestępczej.

Dolnośląska i mazowiecka KAS oraz CBŚP Zarząd w Warszawie zlikwidowały w powiecie wrocławskim fabrykę papierosów i zatrzymały 5 obywateli Ukrainy. W chwili wejścia do fabryki, zatrzymani zajmowali się produkcją papierosów. Podczas kolejnych działań w powiecie oławskim wykryto magazyn z nielegalnym tytoniem, papierosami oraz komponentami do ich produkcji. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o udział w nielegalnym procederze.

W trakcie obu akcji zabezpieczono specjalistyczną maszynę produkcyjną, blisko 400 tys. gotowych papierosów oraz komponenty do ich produkcji, w tym m.in. 1,3 tony tytoniu, kartony z filtrami, owijki, bibuły i okleiny filtra z podrobionym znakiem towarowym znanego koncernu tytoniowego. Maszyna mogła wyprodukować nawet 1 mln papierosów dziennie. Produkcja odbywała się w pomieszczeniach na dwóch kondygnacjach. W hali magazynowej znajdowała się maszyna do produkcji papierosów, do której dostęp możliwy był jedynie przez ukrytą windę.

 

Wartość zabezpieczonej linii produkcyjnej, papierosów, tytoniu i komponentów do ich wytwarzania, została oszacowana na ok. 2 mln zł. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby blisko 3 mln zł.

Zarzuty karne skarbowe oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej postawiono kolejnym 2 osobom. Decyzją sądu, wszystkie zatrzymane osoby zostały tymczasowo aresztowane. Śledczy wyjaśniają okoliczności sprawy i role poszczególnych podejrzanych w wykrytym procederze. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Poprzez: dolnoslaska.kas.gov.pl

Zmiany klimatu w Polsce? Co nas czeka w pogodzie w XXI wieku? [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Tarcze „Perspektyw 2021” dla dolnośląskich liceów – znajdź swoją szkołę

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.