Na sygnaleWideo/Galerie

„Twoja obojętność krzywdzi innych” – artystyczny manifest przeciw przemocy [VIDEO]

0

Przy ulicy Legnickiej powstał mural mający przypominać o tym, że wzajemny szacunek jest najważniejszy. Jest też apelem o reagowanie na przemoc.

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie mówimy o przemocy w rodzinie i przemocy wobec kobiet. Ten mural ma o tym przypominać – mówi w rozmowie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W podobnym tonie wypowiada się twórca muralu Wojciech „Otecki” Kołacz, który zaznacza, że mural ma przekaz uniwersalny i dotyczy nie tylko kobiet. Natalia Rudolf z Wrocławskiej Rady Kobiet zwraca uwagę na to, że przemoc może mieć różne formy i może się wyrażać w rozmaitych zachowaniach, ale też w słowach. Zobacz nasze video.

Trzeba reagować i zwracać uwagę na różne formy przemocy. Przemocy doświadczają wszyscy niezależnie od płci czy wieku – co do tego wszyscy są zgodni. Ofiarami przemocy są zawsze słabsi i bezbronni. Pamiętajmy, że jeśli wiemy o tym, że komuś dzieje się krzywda, należy to zgłaszać Policji.

Mural przy ulicy Legnickiej dedykowany jest kobietom, ale ma wydźwięk uniwersalny. Ofiarą przemocy może być bowiem każda i każdy z nas. Dlatego każdy gest zwracający uwagę na ten bolesny, często starannie skrywany, problem zasługuje na szacunek. Nigdy nie bądźmy obojętni!

Dariusz Nowakowski

Nie żyje Jacek Przybyłowski – teatrowi poświęcił życie

Poprzedni artykuł

Wyniki testów PCR gotowe są już w ciągu 39 minut – pojazd diagnostyczny do wykonywania testów koronawirusa [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.