Do większości polskich urzędów samorządowych można wejść bez kontroli. To swego rodzaju wyraz bliskości pomiędzy wybranymi i wyborcami w tej szczególnej sferze, jaką jest gmina, powiat czy województwo. We Wrocławiu będzie inaczej.

Za kilka dni to się zmieni – we wrocławskim ratuszu pojawi się system, który ma pozwolić na kontrolę dostępu do budynku, w którym urzęduje prezydent miasta i jego podwładni. Mówiąc krócej – nie da się tam wejść bez kontroli, a ten, kto wejdzie znajdzie się pod okiem systemu kamer.

W trakcie realizacji jest instalacja systemu elektronicznego dozoru. Pojawi się 37 kamer wewnątrz i na zewnątrz kompleksu urzędu miejskiego oraz bramki przy wejściu głównym przy ul. Sukiennice 9. Obraz z kamer obejmie wejście, hol, ciągi komunikacyjne, Przejście Żelaźnicze i Przejście Garncarskie. Bramki umożliwiające wejście do budynku urzędnicy będą odblokowywać kartą zbliżeniową. Natomiast goście i interesanci będą każdorazowo wpuszczani do ratusza przez strażnika miejskiego.

W portalu „Tu Wrocław” pojawiło się wyjaśnienie: Aby poprawić komfort obsługi klientów i bezpieczeństwo w kompleksie Urzędu Miejskiego Wrocławia, podjęto decyzję o przebudowie wejścia głównego i zamontowaniu tam systemów zabezpieczeń.

Z prędkością światła – nowa e-usługa już na Mój GOV – miliard złotych do podziału!

Poprzedni artykuł

W ten weekend we Wrocławiu czeka nas dużo sportowych emocji

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] w październiku ub.r. do ratusza mógł do niego wejść każdy bez legitymowania się. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, obecnie każdy kto wchodzi do budynku musi okazać dokument tożsamości. Pojawiło się też 37 […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.