1 lutego br. po godz. 18:00 na pętli Sępolno, doszło do wypadku drogowego z udziałem pojazdów MPK. W wyniku tego wypadku poszkodowany został mężczyzna, który został przewieziony do jednego ze szpitali i niestety zmarł.

Przy ul. Adama Mickiewicza autobus linii 115 potrącił mężczyznę, który znajdował się w tym czasie na jezdni. Półtorej minuty później tę samą osobę potrącił autobus linii 715. Mężczyzna został przetransportowany przez karetkę do szpitala. Pomimo udzielonej pomocy, wczoraj zmarł.

W przekazanym mediom komunikacie prezes MPK Krzysztof Balawejder stwierdził m.in., że obaj kierowcy są doświadczonymi pracownikami: 55- i 35-latek ze stażem w spółce odpowiednio 11- i 5-letnim. Przy planowaniu pracy kierowców zostały dopełnione wszelkie obowiązki wynikające z ustawy o czasie pracy kierowców, zapewniające odpowiednie przerwy i czas wolny. Kierowcy ci nie byli dotychczas sprawcami wypadków drogowych, a kierownictwo zajezdni autobusowej nie miało zastrzeżeń wobec ich pracy. (…) Do czasu zakończenia postępowania spółka nie będzie udzielać dodatkowych komentarzy.

Zarząd MPK podjął decyzję, że do czasu zakończenia postępowania obaj prowadzący nie będą wykonywać obowiązków służbowych. Jak poinformowano media Spółka współpracuje z organami wyjaśniającymi to zdarzenie a zapis monitoringu został zabezpieczony i przekazany policji.

Natomiast wrocławska Policja chcąc szczegółowo wyjaśnić jego okoliczności, prosi o kontakt do wszystkich świadków zdarzenia lub inne osoby mogących mieć wiedzę na temat jego okoliczności, w szczególności podróżujących w dniu 01.02.2021 w godzinach 18:00 – 18:30 autobusami linii 715 i 145. Kontakty telefoniczne:

  • Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście: +48478714358,
  • Pomocnik Dyżurnego Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście: +48478713290,
  • Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście: +48478713853.
Poprzez: KMP Wrocław / MPK Wrocław

Sieć ponad 600 lekarzy mówiących w 10 językach – polski startup rozwija platformę telemedyczną

Poprzedni artykuł

Tolkien, Prus i Tokarczuk na jednej e-półce – wrocławscy uczniowie i nauczyciele mogą sięgać po wirtualny księgozbiór

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] że ofiara wypadku była pod wpływem alkoholu, podczas gdy Policja w oficjalnym komunikacie – dostępnym w naszym portalu – tego nie potwierdziła. Pod adresem MPK i prezesa posypała się krytyka za pochopnie wydawane […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.