Zdjęcie ilustracyjne

Są wstępne wyniki sekcji zwłok trzech nurków, którzy 3 października utonęli w zalanej kopalni w Sobótce. Jak poinformowała wrocławska prokuratura, nie wykazały one urazów mechanicznych. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci.

3 października w Sobótce doszło do dramatycznego zdarzenia. Podczas kursu doszkalającego w zalanej kopalni Maria Concordia trzech nurków (dwóch instruktorów i jeden kursant) nie wypłynęło na powierzchnię. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że gdy dwóch nurków nie wypłynęło na powierzchnię, trzeci chciał dostarczyć im butlę z tlenem, wskutek czego niestety również nie wypłynął spod wody. Akcja poszukiwawcza trwała dwa dni, aż do wydobycia na powierzchnię wszystkich ciał. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ

Dochodzenie w sprawie wypadku w zalanej kopalni Maria Concordia rozpoczęła Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki-Zachód. Śledztwo prowadzone jest o czyn z artykułu 155 Kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokuratura poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok przeprowadzonej w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu, które nie wykazały u zmarłych urazów mechanicznych, mogących spowodować zgon lub utratę przytomności.

Stwierdzono natomiast różnie wyrażone cechy utonięcia u wszystkich denatów, mianowicie ostre rozdęcie płuc i pienistą białą treść w drogach oddechowych – poinformowała media rzeczniczka wrocławskiej Prokuratury Okręgowej – Małgorzata Dziewońska.

Prok. Dziewońska dodała, że w celu potwierdzenia przyczyny zgonu prokuratura zleciła do analizy badania histopatologiczne i badania w kierunku ewentualnego wychłodzenia.

Sześciu finalistów walczy o tytuł Złotego Wąsa – ruszyło głosowanie

Poprzedni artykuł

Rekord czwartej fali! Ponad 10 tys. zakażeń COVID-19

Następny artykuł

Możesz także polubić

6 Komentarze

 1. Po co chciał dostarczyć im butle z tlenem? Jak ci nurkowie mogliby jej użyć?
  Czy niepodpisany z imienia i nazwiska redaktor zna się na nurkowaniu?

 2. Z tlenem?
  Artykuł pisał imbecyl.

 3. Z tlenem?
  Co za bzdury

 4. Albo prorok albo dziennikarz jest imbecylem tlenowym… nie mam wiięcej pytań wys sądzie

 5. Tlenu Panie redaktorze uzywamy w szpitalu nie zaś w nurkowaniu ,jeśli zamierza Pan wstawić jakiś artykuł to proszę dowiedzieć się na czym nurkują nurkowie 🙂

 6. A to oni nie byli na rebach z zamkniętym obiegiem? Wtedy ten tlen miałby jakiś sens może…? Albo ostatnie metry deko… ? Jest gdzieś jakaś hipoteza co się stało i gdzie? P. Starnawski się gdzieś wypowiedział merytorycznie albo ktoś inny kompetentny?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.