Pandemia nie powstrzymała wrocławian przed czynieniem dobra. Wręcz przeciwnie – tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności okazała się rekordowa! Dzięki ofiarności mieszkańców, którzy przyłączyli się do akcji wrocławskiego MPK i Fundacji Weźpomóż.pl, dla potrzebujących udało się uzbierać prawie tonę żywności.

Miejski przewoźnik, w sumie przez trzy tygodnie, zbierał jedzenie do specjalnych koszy przed swoimi zajezdniami, co sygnalizowaliśmy w naszym portalu. Akcję zwieńczył kolorowy finał, podczas którego wrocławianie mogli przynosić dary na plac Teatralny, do bajkowo udekorowanego Gustawa – historycznego tramwaju.

Ludzie podchodzili do nas, pytali, o co chodzi, i jak tylko się dowiedzieli, to zaraz szli do sklepu, żeby skompletować jakąś paczkę. Naprawdę mamy wspaniałe społeczeństwo, które potrafi dzielić się dobrem – opowiada motorniczy MPK i założyciel Fundacji WeźPomóż.pl Jan Piontek.

Wiele osób zdecydowało się przyłączyć do akcji spontanicznie, właśnie podczas weekendowego wydarzenia na przystanku „Opera”. Wśród nich byli przypadkowi spacerowicze, których przyciągnął widok tramwaju mieniącego się kolorowymi światełkami i dobywająca się z jego pokładu świąteczna muzyka. Pracownicy miejskiego przewoźnika dzielili się z darczyńcami wigilijnym niezbędnikiem – opłatkiem i siankiem z Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych na Partynicach. Do tej części programu akcji włączył się Mikołaj z Partynic. W tej roli wystąpił dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice Jerzy Sawka na koniu „Colorado”. Mikołaj wyruszył z placu Solnego, następnie skierował się w stronę Choinki, Ratusza, tam spotkał prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Po czym skierował się w stronę placu Teatralnego, gdzie przyłączył się do charytatywnej akcji organizowanej przez wrocławskie MPK. Mikołaj podróżował w konnej asyście Straży Miejskiej, natomiast partynicka Śnieżynka częstowała dzieci słodyczami oraz rozdawała partynickie kolorowanki.

Skala dobroci, która w tym roku wypłynęła z serc wrocławian, była zdumiewająca. Cieszymy się, że do pomocy mogliśmy zainspirować tak wielką rzeszę ludzi dobrej woli – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Zebrana żywność – łącznie 987 kilogramów różnych produktów – została zdezynfekowana. Wolontariusze przekazują ją podopiecznym Fundacji Weźpomóż.pl oraz emerytom Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pozostającym w trudnej sytuacji życiowej. Przewoźnik regularnie angażuje się w akcje na rzecz tych osób, np. w ubiegłych latach pod hasłem „Pełna lodówka na święta”.

Foto: dzięki uprzejmości – MPK Wrocław / torpartynice.pl

Spór o wyższości praw rowerzystów nad prawami kierowców – kto jest bezpieczniejszy na wrocławskich arteriach?

Poprzedni artykuł

„Chrońmy swoje dane w sieci” – ważna kampania społeczna

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.