Włamał się do niemal 30 lokali gastronomicznych we Wrocławiu. Łupem włamywacza, którego wyczyny zarejestrowały kamery monitoringu, padały głównie pieniądze oraz żywność. 33-latek został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

33- latek łącznie włamał się i dokonał kradzieży mienia z 28 lokali gastronomicznych. Powstałe w wyniku jego przestępczej działalności straty, oszacowano na blisko 110 tysięcy złotych. Mężczyzna kradł głównie pieniądze oraz żywność, a następnie szybko uciekał z miejsca przestępstwa.

– Po wykonanych przez policjantów typowaniach i ustaleniach, namierzenie jego aktualnego miejsca pobytu, było już tylko kwestią czasu. Policjanci w bardzo krótkim czasie zatrzymali odpowiedzialnego za wszystkie te przestępstwa 33-letniego wrocławianina – mówi sierżant Aleksandra Rodecka

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, mężczyzna usłyszał już łącznie 28 zarzutów za kradzieże z włamaniem.

Sąd zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Zgodnie z artykułem 279 Kodeksu Karnego za to przestępstwo grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku tego mężczyzny, czas spędzony za więziennymi kratami może ulec wydłużeniu, ponieważ był on już wcześnie karany za podobne przestępstwa.

Mieszkańcy Kleczkowa zyskają park! Powstanie przy Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego

Poprzedni artykuł

Debiutancki gol Bejgera w młodzieżówce

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.