Opera Wrocławska zaprasza widzów na sylwestrowo-noworoczny spektakl online. Będzie to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: Traviaty Giuseppe Verdiego, Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Napoju miłosnego Gaetano Donizettiego. Całość zostanie udostępniona widzom bezpłatnie.

Po sukcesie listopadowych spektakli, które sygnalizowaliśmy w naszym portalu, transmitowanych online, które obejrzało 40 tysięcy internautów, Opera Wrocławska zdecydowała się przygotować kolejne wydarzenie w formie streamingu. W tym świąteczno-noworocznym, choć wyjątkowo trudnym, czasie nie pozostawimy naszych widzów samych. Przygotowujemy wspaniały spektakl, który 31 grudnia oraz 1 stycznia będzie można zobaczyć bezpłatnie. Gwarantuję, że będzie to jedna z najciekawszych propozycji na sylwestrowy wieczór w Polsce. Nasze jesienne streamingi obejrzało 40 tysięcy widzów. Liczę, że w Nowy Rok wejdziemy w jeszcze większym gronie – informuje dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska.

Spektakl zostanie wyemitowany na kanale YouTube Opery Wrocławskiej w Sylwestra w czwartek 31 grudnia 2020 r. Bezpłatnie będzie go można obejrzeć jeszcze w Nowy Rok, 1 stycznia 2021 roku. Od 2 stycznia wydarzenie będzie dostępne dla widzów za pośrednictwem płatnej platformy VOD.

W koncercie sylwestrowym przedstawimy trzy różne tytuły i trzy różne opowieści, które łączy wspólny mianownik, czyli miłość. Wszystko po to, żeby pokazać, jak piękne i silne jest to uczucie, oraz jak różne ma oblicza. Temat wiodący został dobrany tak, by pozytywnie nastroić naszych melomanów na nadchodzący Nowy Rok – mówi dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej Mariusz Kwiecień.

Rolę Violett i Mimì zaśpiewa Adriana Ferfecka, a postaci Alfredo, Rodolfo i Nemorina będzie kreował Piotr Buszewski – duet, który podbił serca melomanów podczas listopadowych transmisji Cyganerii. W rolę Gastona de Letorièrea wcieli się tenor Aleksander Zuchowicz. Ponadto jako Adina w II akcie Napoju miłosnego wystąpi Maria Rozynek-Banaszak.  Podczas wieczoru Orkiestrę Opery Wrocławskiej poprowadzą Bassem Akiki oraz Adam Banaszak.

Foto: J.K.Żurek

Odżywianie dzieci w czasie świąt – jak uchronić pociechy przed dodatkowymi kilogramami?

Poprzedni artykuł

„Chants de Noël” – nakarm duszę muzyką

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

2 Komentarze

  1. […] skupionych w Operze Wrocławskiej. Mowa jest o bliskim już Sylwestrze z Operą Wrocławską, który zapowiedzieliśmy już w naszym portalu, ale też o ambitnych zamierzeniach całego zespołu na początek i cały 2021 rok. Zobacz nasze […]

  2. […] online spotkały się z dużym zainteresowaniem widzów. Ostatni spektakl sylwestrowo-noworoczny, jaki zapowiadaliśmy w naszym portalu, zgromadził niemal 12 tysięczną […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.