Film pt. „The Ultimate Boy II” jest projektem non-profit i tworzony jest z czystej pasji! O swoim pomyśle i jego realizacji piszą sami twórcy… 

Zdecydowaliśmy się na kontynuację, gdyż pierwsza część była bardzo ciepło odebrana przez widzów kin, mimo niedociągnięć i małego budżetu. Wiele osób na przestrzeni tych kilku lat zadawało nam pytania „Czy będzie druga część?”, tego nikt z nas nie wiedział, ale w głębi serca, każdy z nas tego chciał. Chcemy również pokazać bohaterstwo z nieco innej strony… Chcemy pokazać naszych bohaterów, że to też ludzie z krwi i kości, mający wiele słabości, a nie pacynki w strojach z super mocami pokonujące każde „zło”. W drugiej części również skupiliśmy się na „złej stronie”, która nie jest dwuwymiarowa jakby mogłoby się wszystkim zdawać. I oni są ludźmi.

Wszystkie aspekty techniczne również poszły ku lepszemu. Przez te kilka lat zdobyliśmy naprawdę sporo doświadczenia i pragniemy, aby ono cały czas rosło z kolejnymi projektami. Film jest realizowany z własnych środków, lecz pandemia i lockdown troszkę utrudniły ten proces. Dlatego w niedalekiej przyszłości zorganizujemy zbiórkę, która pomoże nam ukończyć film. Nasza grupa na dzień dzisiejszy liczy ok. 50 osób, które ciężko, ale z pasją pracują przy tym projekcie. Aktorzy, statyści, scenarzyści, operatorzy kamer, dźwiękowcy, montażyści, kompozytorzy muzyki, osoby odpowiadające za efekty specjalne czy charakteryzację. Są również osoby, które zajmują się różnymi drobnymi, ale jakże ważnymi sprawami na planach filmowych. Zaś za reżyserię odpowiada Marek Kret.

Znaczna część scen jest nadal realizowana w Lubinie i Polkowicach, ale nie zabraknie zapierających dech kadrów ze Świeradowa Zdrój, Warszawy, Łodzi, Gdyni i innych miejscowości w Polsce. Grupa realizująca projekt obecnie liczy ok. 50 osób, które ciężko, ale z pasją pracują przy tym projekcie. Aktorzy, statyści, scenarzyści, operatorzy kamer, dźwiękowcy, montażyści, kompozytorzy muzyki, osoby odpowiadające za efekty specjalne czy charakteryzację. Są również osoby, które zajmują się różnymi drobnymi, ale jakże ważnymi sprawami na planach filmowych. Za reżyserię odpowiada Marek Kret.

Założenia projektu:
  • film ma trwać ok. 1 godzina 15 minut,
  • przy projekcie pracuje ok. 50 osób plus te, które użyczają nam swoje prywatne lokacje, samochody itp.,
  • chcemy, by premiera filmu odbyła się jeszcze w tym roku, jak tylko zakończy się pandemia i lockdown,
  • chcemy by film trafił do kin jak pierwsza część. Być może na festiwale, platformy streamingowe, a w odpowiednim czasie także do internetu, by każdy mógł go obejrzeć.

Pracę nad filmem można śledzić na bieżąco na profilu Facebooku:

https://www.facebook.com/FilmTheUltimateBoy

Jak śnieżna zamieć zamienia życie w dramat – „Anna Karenina”

Poprzedni artykuł

Sześć pieśni księżniczki – światowe prawykonanie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.