Jimmy Hendrix bezsprzecznie należał do najsłynniejszych gitarzystów w historii. W tym roku przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci artysty. Z tej okazji, 28 listopada odbędzie się przeniesiona z Impartu do Internetu, impreza upamiętniająca muzyka.

Koncert dostępny będzie za darmo w sieci rzez fanpage Leszka Cichońskiego i Strefy Kultury Wrocław. Będzie to okazja do usłyszenia utworów z najnowszej płyty Leszka Cichońskiego, wrocławskiego gitarzysty i kompozytora. Zbiór utworów nosi tytuł „Thanks Jimi Symphonic” i upamiętnia amerykańskiego wirtuoza gitary drugiej połowy XX wieku.

Początkowo impreza miała odbyć się w normalnych, scenicznych warunkach. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany artystom. Internet umożliwi przeprowadzenie transmisji z wydarzenia. Oprócz Cichońskiego internauci będą mogli usłyszeć Marka Bałatę, Łukasza Łyczkowskiego (finalista 8. edycji The Voice of Poland), a także Damiana Szewczyka. Nie zabraknie także utalentowanej Orkiestry Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska.

Leszek Cichoński zapraszając na event podkreśla, że twórczość Hendrixa odcisnęła bardzo duże piętno na jego twórczości. To właśnie Hendrix zainspirował mnie do stworzenia największego dziś święta gitarowego na świecie – tłumaczy urodzony we Wrocławiu muzyk, z którym na początku kwietnia br. rozmawialiśmy na żywo w naszym programie #StudioFakty.

Foto: BBC

Weryfikacja zapisów deklaracji podatkowych – wrocławski Urząd Miejski korzysta z detekcji satelitarnej

Poprzedni artykuł

Debata nad dokumentami i oczekiwanie na dowody winy – kim był naprawdę zmarły ks. kardynał Henryk Gulbinowicz?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.