Wrocław stał się pierwszym miastem w Polsce, które stworzyło mobilny, hulajnogowy oddział patrolowy Straży Miejskiej. Hulajnogi mają być uzupełnieniem funkcjonujących już w mieście patroli zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych oraz konnych. Przekazano je podczas obchodów 30. lecia funkcjonowania Straży Miejskiej we Wrocławiu.

Pracownicy Straży Miejskiej, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta muszą dysponować nowoczesnym sprzętem, który zapewni im możliwość szybkiego przemieszczania się zwłaszcza w ciasnych staromiejskich uliczkach. Patrolowane będą promenady nad fosą miejską, bulwary nadodrzańskie i tereny rekreacyjne — powiedział Waldemar Forysiak, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia. — Obecność patroli strażników miejskich poruszających się hulajnogami elektrycznymi ma działać także prewencyjnie na innych użytkowników tych pojazdów, którzy nie zawsze przestrzegają obowiązujących ich przepisów — dodaje.

Strażnicy mają się także spotkać z młodymi mieszkańcami stolicy Dolnego Śląska. Przekażą im wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i korzystania z hulajnóg elektrycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami — Planujemy również przeprowadzenie cyklu zajęć dla uczniów szkół z zakresu bezpiecznego i zgodnego z obowiązującymi przepisami, korzystania z tego coraz bardziej popularnego środka transportu — dodaje Forysiak.

Magistrat zapewnia, że przekazany sprzęt marki Audi oraz ŠKODA charakteryzuje się świetną jakością wykonania oraz designem, który idealnie komponuje się z miejskim stylem. Dodatkowo hulajnogi wyposażone są w specjalne opony pneumatyczne zwiększające bezpieczeństwo podróży — Wrocław, będąc miastem inteligentnym, stawia na wykorzystywanie alternatywnych i ekologicznych form transportu, również w codziennej pracy służb miejskich. Hulajnogi i rowery przekazane przez Auto Group Polska niewątpliwie usprawnią działania Straży Miejskiej, zwłaszcza na terenach, do których trudno jest dotrzeć samochodem — powiedział Robert Bednarski, zastępca dyrektora ds. Smart City w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Przypomnijmy, że od 2019 r. Straż Miejska korzysta z nowej siedziby przy ulicy Na Grobli 14/16 – składa się ona z dwóch budynków oraz dużego parkingu, także z miejscami dla osób niepełnosprawnych. Służba została również wzmocniona nowymi 3 terenowymi samochodami specjalistycznymi. Zyskał także Oddział Ochrony Środowiska – zakupiono dodatkowy samochód terenowy, trzy kamery do monitoringu mobilnego oraz dwa wilgotnościomierze. Najpoważniejszą zmianą był zakup i dostawa 4 szt. bezzałogowych statków powietrznych wraz z niezbędnym osprzętem i oprogramowaniem do pomiaru oraz wykrywania związków chemicznych powstających w wyniku spalania odpadów.

W Ścinawie chcą wywieźć burmistrza na taczkach? Organizują referendum

Poprzedni artykuł

Sensacja w hali Orbita – relacja z pierwszego meczu Gwardii Wrocław [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.