Prezydent Wrocławia przedstawił swojego nowego pełnomocnika ds. mieszkańców pochodzenia białoruskiego. Została nim Pani Tatsiana Andrushka.

Wszyscy śledzimy wydarzenia na Białorusi i mocno trzymamy kciuki za to, by doszło tam do trwałej zmiany. Wierzę, że Tatsiana będzie naszym ważnym łącznikiem w relacjach z Białorusinami we Wrocławiu. Wrocław to miasto solidarności, gdzie nie tylko solidarność wspominamy, ale chcemy ją okazywać każdego dnia – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Tatsiana Andrushka komentując powołanie na nowe stanowisko, podziękowała prezydentowi Wrocławia za wsparcie okazane narodowi białoruskiemu.

To wsparcie w tych trudnych chwilach jest dla nas bardzo ważne. Protesty na Białorusi mają kobiecą twarz. Trudno wręcz odnaleźć coś, co można byłoby porównać z determinacją troskliwej matki, czy kochającej kobiety, które wychodzą na ulice, by bronić swych synów i mężczyzn – powiedziała Tatsiana Andrushka. Przekonałam się, że Wrocław jest miastem spotkań dobrych ludzi. Chcemy to dobre miasto spotkań pokazać teraz Białorusinom, którzy tutaj przyjeżdżają – dodała.

  • Tatsiana Andrushka (ur. 1989) – we Wrocławiu od 2014 roku. Absolwentka Mińskiego Państwowego Uniwersytetu Lingwistycznego, Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu.
  • Obecnie Aktywnie działa na rzecz Akademickiego Związku Sportowego (AZS) oraz w Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego (FISU).
  • Uczestniczyła w organizacji kilkudziesięciu międzynarodowych wydarzeń m.in. największej imprezy sportowej w Polsce The World Games 2017 Wrocław oraz pomaga w organizacji polsko-białoruskich kontaktów w zakresie biznesu i sportu.
  • Posiada bogate doświadczenie pracy w multikulturowych zespołach w Polsce i za granicą.

Chłopczyk odjechał na hulajnodze – poszukiwania trwały kilka godzin

Poprzedni artykuł

Wygrała Cosmic Magic – na wrocławskich Partynicach było emocjonująco

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.