Blisko WrocławiaKulturaWideo/Galerie

Taniec, śpiew, muzyka, stroje – kultura ludowa w najpiękniejszym wydaniu – do zobaczenia online [VIDEO]

0

Taniec, śpiew, muzyka, stroje i ich cudowne połączenie mogliśmy niedawno podziwiać na żywo w gminie Bardo (powiat ząbkowicki), gdzie przebywał Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przed nami natomiast nadzwyczajne wydarzenie, jakim będzie zarejestrowany cyfrowo występ zespołu i możliwość jego obejrzenia w Bardzie lub na ekranie własnego komputera.

Samorząd Barda gościł u siebie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Pobyt jednego z flagowych polskich zespołów ludowych był związany z realizacją projektu artystycznego pod hasłem „To jest moja Matka, ta Ojczyzna”. W malowniczych plenerach i pięknych wnętrzach rozmaitych miejsc w gminie Bardo zarejestrowany został we wrześniu br. koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Mówił nam o tym dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak. Artyści byli bardzo przejęci możliwością realizacji takiego przedsięwzięcia artystycznego, które ma być uczczeniem osoby Świętego Jana Pawła II. O tym przeżyciu opowiedziała nam Magdalena Sibiga – tancerka zespołu „Śląsk”. Zobacz nasze video.

Premiera koncertu odbędzie się w piątek 16 października 2020 r. o godz. 19:00 na stronie www.bardo.pl, www.tvsudecka.pl, na platformach społecznościowych facebook i youtube Gminy Bardo, CKiB oraz Telewizji Sudeckiej. Ponadto koncert będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Sudeckiej.

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie oraz Gmina Bardo zapraszają w piątek 16 października 2020 r., na premierę koncertu do Bazyliki Mniejszej w Bardzie, gdzie wspólnie będzie można obejrzeć nagrany koncert. Udział w tym wydarzeniu weźmie także dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak, który przybędzie do Barda także po to by przekazać od ZPiT „Śląsk” nową szatę dla figury Matki Bożej Bardzkiej.

Teraz przed nami niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć i wysłuchać wspaniałych artystycznych efekty wielodniowej pracy. Miejmy nadzieję, że to nie była pierwsza i zapewne także nie ostatnia wizyta Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Bardzie. Nie mamy bowiem wątpliwości, że program urzeknie nas piękną muzyką i barwami strojów, a nade wszystko poruszy serca.

Łukasz Ciona

Widowiskowy październik w Operze Wrocławskiej – poznaj plan najbliższych wydarzeń

Poprzedni artykuł

Rafał Kozłowski: „Nie czekaj na innych, bo często ci „inni” też czekają właśnie na kogoś”

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.