Policjanci ustalili operacyjnie, że ktoś oferuje do sprzedaży przedmiot wykonany ze skóry zwierzęcia objętego ochroną. Była to damska torebka uszyta ze skóry… krokodyla.

Funkcjonariusze obejrzeli dokładnie przedmiot wystawiony na internetowym ogłoszeniu i już po zdjęciach przekonali się, że z dużym prawdopodobieństwem może to być nielegalna galanteria. Sprzedająca wystawiła przedmiot za pośrednictwem popularnego serwisu umożliwiającego użytkownikowi zamieszczenie ogłoszenia. Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą postanowili osobiście sprawdzić legalność przedmiotu.

W tym celu dotarli do autorki ogłoszenia i obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Jeszcze podczas rozmowy z kobietą, sama ona przyznała, że torebka została wykonana ze skóry krokodyla. Stanowi to naruszenie przepisów ustawy o ochronie przyrody oraz rozporządzenia Rady Europy w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi. Zgodnie z tymi przepisami, oferowanie zbycia lub nabycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt, w tym skór i produktów z krokodyla, jest zabronione.

Kobieta dobrowolnie wydała torebkę, która została zabezpieczona przez policjantów do dalszych sprawdzeń. Galanteria została zabezpieczona. Do zakończenia tej sprawy jeszcze długa droga, policjanci muszą wykonać jeszcze wiele czynności, jednak dużo wskazuje na to, że mają do czynienia z przestępstwem zagrożonym kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Obecna technologia pozwala wykonać przedmioty codziennego użytku z innych materiałów niż rzadkie i dzikie zwierzęta. Często są to też materiały bardziej wytrzymałe od tych, które pochodzą od ginących i zagrożonych gatunków.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Owoce i warzywa – czy pamiętamy o nich na co dzień?

Poprzedni artykuł

Epidemię można ograniczyć społeczną dyscypliną – przykładem był porządek podczas meczu z Bośnią

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.