Projekt Dobry Widok, koordynowany przez Fundacji Dom Pokoju, zakończył rok metamorfozą Sklepu ogrodniczego „Pan Tulipan”. Zobaczcie, jak zmieniła się witryna lokalu.

Na ulicy Stawowej, pod numerem 9, odnaleźliśmy prawdziwą perełkę – sklep znany z pewnością rodowitym Wrocławianom, zapalonym działkowcom i innym fanom roślin – Tulipan. Sklep od siedemdziesięciu lat oferujący cebulki, nasiona, doniczki i narzędzia, a co najważniejsze – fachowe doradztwo, o które tak teraz trudno – opowiada koordynatorka Dobrego Widoku Zuzanna Wollny.

Dobrym Widoku stara się zachowywać standardy współpracy z przedsiębiorcami, polegające na dialogu, wspólnym wypracowywaniu wizji, negocjacjach i konsultacjach również z zespołem projektantów. Zmiany, które proponuje zespół projektu często nie ograniczają się tylko do zmiany elewacji czy witryny, często to zmiana całego wizerunku. Zaproponowaliśmy właścicielom nazwę „Pan Tulipan” – tulipan w oczywisty sposób daje przechodniom sygnał, że tu można kupić kwiaty i cebulki, natomiast przedrostek „Pan” miał przekazywać osobisty charakter sklepu, w którym można wciąż wdać się w pogawędkę, poznać właścicieli, którzy często sami stoją za ladą – opowiadają koordynatorzy Dobrego Widoku.

Witrynę zaprojektowała Alicja Chojnacka, na stałe współpracująca z projektem. Sklep znajduje się przy bardzo ruchliwej ulicy, dlatego nazwa sklepu miała być dobrze czytelna, posłużył temu szeroki krój szeryfowy, który dodatkowo podkreśla długą tradycję sklep, który działa od 1950 roku – opowiada projektantka.

Sklep ogrodniczy oferuje kompleksowy asortyment produktów, co zostało przedstawione za pomocą sześciu ikon, które zostały opracowane w nawiązaniu do liter „pan tulipan”. W przyszłości (po remoncie elewacji kamienicy) nazwa sklepu zostanie wykonana w metaloplastyce oraz będzie wzbogacona o semafor z tulipanem.

W redizajn witryny zaangażowanych było wiele osób. Elewacje odmalował sam właściciel, szablony przygotowali Magda Bogdańska i Radek Kubisz, natomiast namalowała je na elewacji Magda Kanafka.

Jak zgłosić witrynę do programu?

Napisz maila dobrywidok@dompokoju.org

Poprzez: dobrywidok.com

Foto: Marta Sobala

Skrzyżowanie-porażka – przejazd kolejowy przy ulicy Bystrzyckiej dostarcza przykrych emocji kierowcom

Poprzedni artykuł

Wielofunkcyjna i dwukondygnacyjna – powstaje nowoczesna hala sportowa i ma być gotowa jeszcze w tym roku [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.