Odcinek Promenady Staromiejskiej we Wrocławiu od Piotra Skargi do ulicy Oławskiej przejdzie całkowitą metamorfozę. Będzie mnóstwo nowej zieleni, w tym rodzime gatunki drzew oraz rośliny, które naturalnie wzmocnią skarpy. Dla spacerowiczów oznacza to przede wszystkim koniec z nierównymi, niewygodnymi nawierzchniami. Ścieżki zostaną przebudowane tak, aby zlikwidować wszelkie bariery architektoniczne i ułatwić poruszanie się każdemu, w tym rodzicom z wózkami czy osobom z niepełnosprawnościami. Wzdłuż alejek staną nowe ławki i elementy małej architektury, a nowoczesny system zagospodarowania deszczówki sprawi, że woda z chodników będzie naturalnie zasilać okoliczną roślinność. Prace mają ruszyć już tego lata i potrwają do przyszłego roku.



