Szukają ludzi, którzy pomogą w organizacji wrocławskiego półmaratonu

Fot. Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.

Już za trzy miesiące wystartuje 12. Tarczyński Nocny Wrocław Półmaraton. To sportowe wydarzenie, które ponownie wypełni miasto wyjątkową, nocną i biegową atmosferą. Organizatorzy zapraszają do udziału w wolontariacie, który stanowi nie tylko wsparcie dla biegu, lecz także szansę na ciekawe doświadczenia i nowe znajomości.

Przede wszystkim wolontariat to okazja do poznania inspirujących ludzi oraz zdobycia praktycznych umiejętności. Dodatkowo uczestnicy otrzymują pakiety wolontariackie, gadżety i certyfikaty, a także mogą korzystać z atrakcji w centrum wolontariatu działającym przez cały tydzień. Co równie ważne, każdy ma szansę przeżyć coś wyjątkowego i dobrze się przy tym bawić.

Do udziału mogą zgłosić się osoby od 13. roku życia, ale niepełnoletni za zgodą opiekuna. Nie ma górnej granicy wieku. W rezultacie, wśród wolontariuszy spotykają się ludzie o różnych doświadczeniach i zawodach. Można zgłaszać się indywidualnie lub w grupach. Rekrutacja jest możliwa na tej stronie internetowej.

– Nie mogę doczekać się kolejnej edycji! Ludzie, atmosfera – to coś, co zaraża. Spróbujesz raz i chcesz więcej – mówi wolontariuszka Karolina.

Fot. Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.

Wolontariusze angażują się w różne obszary, takie jak biuro zawodów, trasa, start, meta czy punkty nawadniania, dzięki czemu każdy znajdzie zadanie dopasowane do siebie. Rekrutacja odbywa się przez stronę wolontariat.mcs.wroc.pl, a organizatorzy kontaktują się z kandydatami w ciągu trzech dni. Wolontariat potrwa od 1 do 7 czerwca 2026 roku.

– Do pierwszego wolontariatu zaprosił mnie kolega. Od 10. edycji to ja zapraszam innych. To wyjątkowe wydarzenie, które za każdym razem mnie zaskakuje, a ludzie, których poznałem, stali się moją ekip – dodaje wolontariusz Kuba.

Wydarzenie wspiera sponsor imprezy, podkreślając, że zaangażowanie wolontariuszy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu uczestników biegu, na który dodatkowe zapisy wciąż jeszcze są możliwe.

– Chcielibyśmy szczególnie podziękować wolontariuszom, bez których takie wydarzenie jak 12. Tarczyński Nocny Wrocław Półmaraton Wrocław nie byłoby możliwe. To dzięki ich pracy zawodnicy mogą bezpiecznie i komfortowo pokonywać kolejne kilometry trasy – podkreśla Radosław Chmurak, Wiceprezes Zarządu firmy Tarczyński S.A.

Fot. Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu.
Show Comments (0) Hide Comments (0)
guest

0 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Dołącz do newslettera!

Co słychać we Wrocławiu? Sprawdź pierwszy. Nie przegap tego, o czym mówi miasto

Zapisując się, akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę prywatności. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki newslettera.