fot. Google Street View

Mural ozdobi elewację budynku przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu. Do zagospodarowania jest ściana o wysokości prawie 18 i szerokości niemal 15 metrów! Jeśli pogoda pozwoli, mural mógłby powstać jeszcze jesienią 2021.

Zadaniem artysty, który swoją pracą zechce umilić pobyt podopiecznym, pacjentom oraz gościom Fundacji i Ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego dla Wyjątkowych Dzieci, będzie przygotowanie koncepcji, projektu oraz jego realizacja.

Zainteresowani artyści mogą się zgłaszać za pośrednictwem adresu mailowego sekretariat@potrafiepomoc.org.pl , wysyłając mail zatytułowany „Mural”.

— Nie chcemy narzucać artystom tematyki. Idealnie byłoby jednak, gdyby mural miał wymiar społeczny, a jego przekaz był spójny z działalnością Fundacji — wyjaśnia Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Na drugim piętrze budynku przy ulicy Horbaczewskiego znajduje się główna siedziba Fundacji „Potrafię Pomóc”. Organizacja działa od 2008 roku, na różne sposoby wspierając dzieci, młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami i z chorobami rzadkimi.

W tej chwili ze wsparcia korzysta 700 podopiecznych. Na pierwszym piętrze ulokowane jest prowadzone przez Fundację Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego. W Centrum pięćdziesięciu specjalistów – lekarzy i terapeutów – kompleksowo wspiera pacjentów z chorobami rzadkimi, z niepełnosprawnościami, ale też pełnosprawnych z zaburzeniami koncentracji, pamięci, dzieci z trudnościami w uczeniu się i ich rodziny.

W Centrum działa też Instytut Dostępności oraz gabinet ginekologiczny dla kobiet i dziewczynek z niepełnosprawnościami. W planach jest otwarcie gabinetu stomatologicznego dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na parterze mieści się natomiast Mieszkanie Opieki Wytchnieniowej, które mieszkańcom Wrocławia oferuje tygodniową lub dwutygodniową przerwę wytchnieniową. Specjalistyczna kadra zajmuje się całodobowo dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami oraz potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Na parterze działa też powołany z inicjatywy Fundacji Ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci z Terapeutycznym Punktem Przedszkolnym dla Wyjątkowych Dzieci.

Miłośnicy saunowania spotkają się w ten weekend w Aquaparku

Poprzedni artykuł

Siedem lat temu sięgnęli gwiazd. 21 września 2014 roku Polska zdobyła mistrzostwo świata w siatkówce!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.