Jeszcze do 15 sierpnia zgłaszać można pomysły na działania artystyczne inspirowane 50. rocznicą Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70. Trzy (lub więcej) spośród nadesłanych inicjatyw trafi do programu Sympozjum Wrocław 70/20, a pomysłodawcy akcji otrzymają budżet na ich realizację.

50 lat temu odbyło się Sympozjum Plastyczne Wrocław ’70 – niezwykłe spotkanie artystów, krytyków i teoretyków sztuki, przestrzeń wymiany myśli i wykuwania nowych kierunków w polskiej sztuce. Wydarzenie to obrosło legendarną sławą i do dziś prowokuje do dyskusji. 50. rocznica wrocławskiego zjazdu jest okazją, by przyjrzeć mu się z nowej perspektywy, przeanalizować jego spuściznę, dać się zainspirować jego historią – i właśnie z takiej inspiracji powstało Sympozjum Wrocław 70/20. To oddolna i społeczna inicjatywa, którą tworzą organizatorzy wrocławskiego życia artystycznego, reprezentujący rozmaite formy działalności: są związani z muzeami, galeriami i instytucjami kultury o długoletniej tradycji, ale też z młodymi organizacjami pozarządowymi czy niezależnymi kolektywami artystycznymi.

Sympozjum Wrocław 70/20 jest również inicjatywą otwartą – oznacza to, że harmonogram wydarzenia nie jest zamknięty, a do jego całorocznych obchodów można dołączyć w dowolnym momencie, zgłaszając projekty, które realizują założenia i wpisują się w artystyczne znaczenie Sympozjum Plastycznego Wrocław ’70. By umożliwić realizację działań w ramach Sympozjum artystom, animatorom, aktywistom, kolektywom i innym grupom nieformalnym otwarty został nabór projektów do Sympozjum Wrocław 70/20. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostanie co najmniej trzy realizacje artystyczne, które uzupełnią program obchodów Sympozjum Wrocław 70/20.

Do konkursu zgłaszać można projekty – pomysły na działania z zakresu animacji, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym, artystycznej aktywizacji społecznej – które odbyć mają się na terenie Wrocławia. Realizacja zgłaszanych inicjatyw przypadać ma na październik i listopad 2020 roku (weekend finałowy przewidziany jest w dniach 6-8 listopada). Projekty można zgłaszać w trzech progach finansowań na ich realizację: do 1000 zł, do 3000 zł oraz do 5000 zł. W realizacji działań zwycięzcom konkursu zostanie również udzielone wsparcie merytoryczne, promocyjne oraz produkcyjne.

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia przyjmujemy do godziny 23:59 – 15 sierpnia 2020 roku, poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowy (podobnie jak regulamin konkursu – do pobrania ze strony www.sympozjum7020.pl) na adres nabor@sympozjum7020.pl . Pod ten sam adres kierować można ewentualne pytania bądź zgłaszać napotkane problemy. Wyniki zostaną ogłoszone do końca sierpnia 2020 na stronie internetowej Sympozjum Wrocław 70/20. Organizacja Sympozjum Wrocław 70/20 dofinansowana zostało przez Miasto Wrocław.

Korzystna zmiana w programie „Czyste Powietrze” – będzie łatwiej kwalifikować zielone urządzenia i materiały

Poprzedni artykuł

Surya – poznajcie sumatrzańską tygrysicę w naszym ZOO [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.