BiznesWiadomościWideo/Galerie

„Świetnie radzą sobie w różnych dziedzinach IT” – za nami dwie kolejne edycje Projektu AsperIT [VIDEO]

0

W 2020 roku odbyły się dwie kolejne edycje projektu Asper IT organizowanego przez Europejską Fundację Aktywizacji Społecznej. Tę szczególną inicjatywę łączącej cele społeczne i biznesowe pokazywaliśmy już w serwisie video naszego portalu

Pomimo panującej także w Polsce pandemii koronawirusa kolejne osoby ze spektrum autyzmu ukończyły specjalny kurs i są gotowe do pracy jako testerzy IT. Najlepsi uczestnicy kursu mają nie tylko możliwość wzięcia udziału w dodatkowym stażu, ale i coraz częściej podejmują pracę w zawodzie.

Znaczenie osób ze spektrum autyzmu na rynku pracy cały czas rośnie, o czym mówią nam Błażej Knapik i Tomasz Jasiński z AsperIT. O najbliższych planach Projektu Asper IT i jego dalekosiężnych celach mówi Paweł Wojtyczka. Zobacz nasze video.

Celem głównym Projektu AsperIT jest rozwój kompetencji zawodowych osób ze spektrum autyzmu. Animatorzy tej cennej inicjatywy pomagają im osiągnąć sukces. Z pewnością to wartość niezwykła dla absolwentów projektu, ale także atut w kontakcie z ich przyszłymi pracodawcami.

Dariusz Nowakowski

100-latka odzyska dawny blask – kamienica na wrocławskim Nadodrzu do rewitalizacji

Poprzedni artykuł

Technologia blockchain przyszłością sektora finansowego w Polsce

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.