mat.prasowe

Już w piątek, 3 grudnia, Uniwersytet Wrocławski zaprasza do Ogrodu Botanicznego. Hit zeszłej jesieni i zimy powraca, a Państwo mogą powrócić do bajkowego świata dzieciństwa i tajemniczego Światłogrodu.  

Kolejny raz Ogród Botaniczny zostanie rozświetlony niezwykłą gamą barwnych świateł i będzie udostępniony dla mieszkańców oraz gości odwiedzających Wrocław zimą.

Tegoroczna iluminacja jest efektem wytężonych i długich prac nad projektem stałej iluminacji. Obejmie ona znacznie większą niż w roku ubiegłym część Ogrodu i została zaprojektowana w sposób niezaburzający rytmu życia roślin i zwierząt oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W porównaniu z poprzednimi latami iluminacja została wzbogacona o liczne, spektakularne widowiska łączące piękno przyrody z najnowszymi osiągnięciami techniki. Spektaklowi świetlnemu o nazwie Światłogród towarzyszyć będą pokazy laserowe. Bryła kościoła św. Krzyża stanie się kanwą barwnego przedstawienia laserowego a także opracowano nowe etiudy pokazów laserów przestrzennych. Niezwykłą atrakcją będzie unikalny w skali światowej, niepowtarzalny i zapierający dech w piersiach pokaz videomappingu 3D na miniaturach zabytków architektury z Polski oraz świata. Miniatury zostały przygotowane przez zespół techników i modelarzy w technologii wydruku 3D. Zostaną zaprezentowane najciekawsze animacje wykonane na przełomie ostatnich 10 lat przez prekursorów videomappingu w Polsce grupę artystów Clockwork, która w swojej historii wykonała już blisko 100 tego typu przedstawień zdobywając wiele międzynarodowych nagród w konkursach na projekty multimedialne.

Dla usprawnienia wstępu na pokazy czynne będą dwa wejścia do Ogrodu od ul. Sienkiewicza i Kanonii. Uruchomiono również sprzedaż biletów on-line. Szczegółowy harmonogram www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl i na profilu FB Ogrodu Botanicznego.

Zapraszamy wszystkich tych którzy chcą zobaczyć Ogród Botaniczny w subtelnej iluminacji  i przeżyć interesujące pokazy zapraszamy od 3 grudnia od godziny 17.00-21.00 w weekendy. – mówią organizatorzy

SYCÓW: Sala edukacyjna OGNIK w obiektywie naszej kamery [WIDEO]

Poprzedni artykuł

Są wyniki sekcji zwłok rocznego Fabiana. Matka i jej partner usłyszeli zarzuty

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.