Największa tegoroczna zimowa atrakcja Wrocławia zostaje na dłużej. Uniwersytet Wrocławski zaskoczony popularnością akcji Światłogród postanowił przedłużyć ją do 14 lutego. W każdy piątek, sobotę i niedzielę Wrocławianie i Dolnoślązacy mogą przenieść się do świata Alicji w Krainie Czarów. A wszystko we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.

Przed świętami Bożego Narodzenia Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zamienił się dzięki światłu, diodom, laserom, ale też kuglarzom, klaunom, muzyce i projekcjom światło i dźwięk w urocze miejsce, co sygnalizowaliśmy w naszym portalu.

W tym roku cieszy się większym powodzeniem niż w niektóre letnie miesiące.  Chcieliśmy jako Uniwersytet Wrocławski dać wrocławianom odrobinę wytchnienia od statystyk covidowych, lockdownu, niepewności jutra. Przenieść dzieciaki i dorosłych w zaczarowany świat. Ale też pokazać okolicę – dzięki videomapingowi pokazać piękno dachów Ostrowa Tumskiego, a dzięki laserom pokazać dzieciakom, że miejscem, gdzie powstaje baśń… może być ceglana ściana budynku Wrocławianom bardzo się nasz pomysł spodobał – opowiada szef Komunikacji Uniwersytetu Wrocławskiego Tomasz Sikora.

Za tymi deklaracjami idą liczby. Już w pierwszym tygodniu Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego odwiedziło tylu ludzi ilu zaplanowano na sześć tygodni trwania akcji. Dlatego uruchomiono dodatkowe wejście, a także poszerzono ekspozycję, by odwiedzający mogli zachować dystans społeczny.

Przypominamy o tym ogłoszeniami nadawanymi przez głośniki: że można z nami być przez kilka godzin, że pokazy powtarzamy cyklicznie więc można spędzić w ogrodzie nielimitowany czas. Poza tym nasze iluminacje są na sporym terenie. Faktycznie akcja i jej popularność nas samych zaskoczyła. Rozmawiamy, by wprowadzić iluminację całoroczną. Połączyć z muzyką klasyczną, ale na razie szczegółów nie zdradzajmy – mówi Janusz Stańczyk z Lotnej Brygady Ledowej „Światło Czyni Cuda”.

 

Łącznie przygotowano 270 opraw świetlnych, a dodatkowo lasery mapują okoliczne budynki Ostrowa Tumskiego. Prezentowane są także baśnie wyświetlane na jednym z budynków Uniwersytetu Wrocławskiego, w tym opowieść świetlna uznana w ubiegłym roku za najlepszą w konkursie organizowanym w Nowym Jorku.

Iluminacja Ogrodu i spektakle świetlne odbywać się będą w godzinach od 17:00 do 21:00. Bilety można kupić w dwóch kasach Ogrodu Botanicznego. Na odwiedzających czeka:

  • Świąteczna Bajka,
  • Arena Sztuki Wrocławskich Artystów Ulicznych śpiewających nie tylko świąteczne popularne piosenki,
  • iluzjonista,
  • magik oraz
  • połykacz ognia i innych niestrawnych przedmiotów.

Wszystko zamkną laserowy mapping liniowy, przestrzenny pokaz laserowy i pokazy wyświetlane na okolicznych budynkach i kościołach. Organizatorzy zobowiązują odwiedzających Ogród do przestrzegania zasad zachowania dystansu społecznego oraz do zasłaniania ust i nosa, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

„Johannes Brahms” – premiera albumu płytowego

Poprzedni artykuł

Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz Pomocy Rodakom na Wschodzie – po raz 18. w Sycowie

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. […] Sygnalizowana w naszym portalu akcja „Światłogród”, realizowana dzięki inicjatywie Uniwersytetu Wrocławskiego w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu, okazała się sukcesem. Pokazy można było oglądać, mimo obostrzeń pandemicznych od dni poprzedzających Boże Narodzenie. […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.