Mnóstwo świątecznej muzyki oraz kolęd w jazzowej aranżacji. Wieczór w poniedziałek 19 grudnia Port Lotniczy Wrocław był doskonałym miejscem dla miłośników bożonarodzeniowego klimatu. Odbył się tam bowiem świąteczny koncert w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2022.
Cała zabawa odbywała się w hali odlotów lotniska od godziny 17:30. Na scenie wystąpiło wielu uznanych na scenie polskiej oraz międzynarodowej artystów jazzowych. Grali oni kolędy, a także mnóstwo popularnych, świątecznych piosenek. Wszystko oczywiście we właściwej temu gatunkowi muzycznemu aranżacji.
Dziękujemy muzykom i wokalistom za ten wyjątkowy koncert, a wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas wypełniony dźwiękiem kolęd w jazzowym stylu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz 2022 – powiedzieli przedstawiciele Lotniska
Na “lotniczej” scenie wystąpili:
- Katarzyna Mirowska – wokalistka, która zdobywała wyróżnienia na festiwalach i konkursach muzycznych takich jak „Mikrofon dla wszystkich” czy „Idol”.
- Tomasz Wendt – saksofonista i aranżer, ma w swoim dorobku m.in. współpracę z Joachimem Menclem, Urszulą Dudziak, Deanem Brownem, Taco Hemingwayem czy Grubsonem.
- Marek Popów – kompozytor i gitarzysta, zdobywca Fryderyka 2010. Był zaproszony do wspólnego koncertu ze światowej sławy gitarzystą – gwiazdą festiwalu Woodstock ’69 Alvinem Lee.
- Marcin Fic – trębacz jazzowy i współtwórca aranżacji do koncertu poświęconego królowej soulu „Tribute to Aretha Franklin”.
- Tomasz Jędrzejewski – zdobywca „Indywidualności Jazzowej” na 50. jubileuszowym festiwalu Jazz nad Odrą. Jest pianistą, aranżerem, kompozytorem, producentem, a na co dzień współpracuje z wykonawcami muzyki jazzowej i popularnej.
- Krzysztof Witkowski – gitarzysta basowy, twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz, uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
- Mateusz Maniak – jest perkusistą na stałe związanym z wrocławską sceną muzyczną. Otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej.
Całe wydarzenie dofinansowane zostało przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, a jego organizatorami byli: Port Lotniczy Wrocław, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Fundacja Promocji Muzyki i Terapii Green z Wrocławia.