Mimo wyjątkowej sytuacji i mniej radosnych okoliczności – w tym roku Wroclavia również podjęła działania, aby umilić mieszkańcom miasta przedświąteczne tygodnie. Odwiedzający Wroclavię, a także podróżni i spacerowicze mogą już podziwiać inspirowane naturą ozdoby i zachwycające iluminacje.

Koncepcja tegorocznych świątecznych dekoracji Wroclavii, podobnie jak rok temu, stanowi nawiązanie do majestatycznego, ponad trzystuletniego dębu „Przewodnika”, który wita gości Wroclavii u zbiegu ulic Borowskiej i Suchej. Pokaźnych rozmiarów wiewiórki w wymiarze 3D, mieniące się złotem liście dębu i żołędzie – to właśnie elementy inspirowane pomnikiem przyrody. Przed głównym wejściem na spacerowiczów czeka dwunastometrowa sosna, przyozdobiona bombkami w kolorze złota i srebra.

Z kolei przed wejściem od strony skrzyżowania ulic Borowskiej i Dyrekcyjnej znajduje się złoto-srebrna instalacja z reniferami. Warto zauważyć, że zewnętrzne dekoracje zachęcają wrocławian do interakcji i dzielenia się świątecznym nastrojem w mediach społecznościowych – przed centrum znajdują się hasztagi, które stanowią inspirację do publikowania zdjęć z wieczornych spacerów w pobliżu Wroclavii.

Położenie w samym sercu Wrocławia i bliskość kluczowych dla mieszkańców miejsc, takich jak dworzec autobusowy i stacja kolejowa sprawiają, że Wroclavia stanowi istotny punkt na mapie miasta. Dlatego mimo niepewności towarzyszącej tegorocznym świętom i ograniczeniom dotyczącym handlu, montaż dekoracji centrum rozpoczęło już na początku listopada, by przyczynić się do budowania świątecznej atmosfery w mieście.  Serdecznie zapraszamy wrocławian do odwiedzenia naszego centrum. W tym roku szczególnie zależało nam, by wprowadzić przyjemną, świąteczną atmosferę, odczuwalną zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz centrum. Mamy nadzieję, że zimowe, świetlne dekoracje pozytywnie wpłyną na nastrój naszych gości i przechodniów – mówi rzecznik prasowy Wroclavii Anna Kula.

Wewnątrz centrum można zobaczyć podwieszane, mieniące się złotem żołędzie i liście dębu, czy też, podobnie jak na zewnątrz, imponujących rozmiarów wiewiórki 3D w stylu origami. Nie zabrakło także miejsca na bardziej tradycyjne dekoracje – girlandy, choinkę i trójwymiarowe gwiazdy. Wszystkie elementy tworzą piękną, spójną całość, co pozwala oderwać się od codziennych trosk i choć na chwilę zachwycić się atmosferą świąt.

Centrum funkcjonuje w zgodzie z obowiązującym reżimem sanitarnym, podobnie jak miało to miejsce przed prowadzeniem ostatnich restrykcji, dotyczących funkcjonowania centrów handlowych. Na terenie Wroclavii obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, należy zachować dystans społeczny, a przy wejściach do budynku oraz w toaletach znajdują się dystrybutory z żelem dezynfekcyjnym. O zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zakupów przypominają oznaczenia na terenie Wroclavii – liczne naklejki, treści na ekranach i komunikaty głosowe. Części wspólne i takie elementy, jak podłogi, poręcze i balustrady są myte i dezynfekowane z większą częstotliwością.

Dyrekcja Wroclavii na bieżąco informuje swoich najemców o wszystkich obostrzeniach wprowadzonych przez organy państwowe. Najemcy są uprzedzeni o regulacji związanej z liczbą klientów przypadających na odpowiednią przestrzeń sklepu.

Ponadto centrum handlowe dysponuje narzędziami do pomiaru liczby osób obecnych w obiektach. Jest to system kamer z mechanizmem pomiarowym, dzięki któremu precyzyjnie można określać liczbę klientów obecnych na terenie centrum.

Teatr nie działa – nieme oczekiwanie aktorów Capitolu

Poprzedni artykuł

Strategia zeroemisyjności miasta, plan rewitalizacji i osiedlowe inwestycje – poprawki .Nowoczesnej do budżetu Wrocławia na 2021 rok

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.