Romantyczna historia, w której świat realny przeplata się ze światem zjaw. Tłem historii libretta tej opery jest legenda o pięknej wieśniaczce, która zakochała się w księciu, nie znając jego prawdziwej tożsamości.

Kiedy wychodzi na jaw, że ukochany nie jest chłopskim synem, a arystokratą, zrozpaczona Giselle odbiera sobie życie. Akcja jednak toczy się dalej. Po śmierci dziewczyny, nocą nad jej mogiłą zjawia się nieszczęsny książę Albert – rzekomy wieśniak, opłakując śmierć młodej wieśniaczki. Z grobu wyłania się duch Giselle, która tej nocy ma zostać przyjęta do grona willid, nocnych zjaw, które przynoszą śmierć zbłąkanym w lesie. Duch Giselle ratuje jednak Alberta przed śmiercią, żegnając się na wieczność.

Balet Adolphe’a Adama to typowy balet romantyczny, który odznacza się wyrazistymi i łatwymi do zapamiętania motywami melodycznymi. Wrocławska „Giselle” została pomyślana jako pozycja klasyczna, pielęgnująca najlepsze tradycje tańca baletowego. Choreografię Jeana Coralliego i Julesa Perrota opracowały i przeniosły na scenę Ewa Głowacka wraz z Zofią Rudnicką.

Widowisko baletowe „Giselle” – Opera Wrocławska – online/VOD – dostępne po kliknięciu TUTAJ (bezpłatnie tylko 1 maja 2021)

Garmin Iron Triathlon odbędzie się w Sycowie [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Wrzący miłością i zbrodnią czas przełomu – „Zmierzch – świtem…”

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.