W ostatnich dniach ma miejsce szereg niefortunnych zdarzeń z udziałem wrocławskiej policji. Efektem tych niepokojących sytuacji jest śmierć obywatela Ukrainy w Ośrodku Pomocy Osobom Nietrzeźwym, a także 29-latka na Psim Polu. Głośnym echem odbiła się także tragiczna interwencja w Lubinie podejmowana przez dolnośląskich funkcjonariuszy.

Prezydent Wrocławia udostępnił na swoim portalu społecznościowym apel, który wystosował do ministra Mariusza Kamińskiego. Pisze w nim, że podziela emocje mieszkańców i jest zaniepokojony ostatnimi wydarzeniami. Deklaruje także pomoc i udostępnienie wszelkich materiałów, mogłyby pomóc w procesie.

— Od lat zaufanie Polek i Polaków do munduru (nie tylko policyjnego) wzrastało. Jednak wydarzenia z ostatnich tygodni, a może nawet miesięcy czy lat, zostawiają rysę na wizerunku polskiej Policji. To niepokojące, dlatego liczę, w imieniu swoim, ale przede wszystkim mieszkańców Wrocławia, na konkretne i efektywne działania wyjaśniające — czytamy w apelu Jacka Sutryka.

W swoim liście poprosił ministra o objęcie osobistym nadzorem toczących się postępowań oraz podjęcie działań naprawczych, przywracających należny szacunek dla mundurowych.

Nowe miejsca park&ride – łącznie jest ich 300

Poprzedni artykuł

W Kiełczowie w podwrocławskiej gminie Długołęka powstanie skatepark

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. Papryk, zajmij się ulicami.

  2. Sutryk to lewak,niedługo Ukraińcom postawi we Wrocławiu pomnik ich bohatera Bandery.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.