Altimetrik czołowa amerykańska spółka zajmująca się wspieraniem rozwoju działalności cyfrowej, ogłosiła wczoraj otwarcie nowego oddziału we Wrocławiu, skąd będzie realizować zlecenia swoich klientów i zamierza prowadzić ekspansję w Europie. 

Polski rynek technologiczny odnotował stabilny wzrost rzędu 5-10% w skali roku. Polska jest również jednym z czołowych krajów docelowych tzw. nearshoringu (outsourcingu procesów biznesowych do kraju sąsiedniego), w którym każdego roku studia kończy około 15 000 nowych inżynierów oprogramowania. W tym gronie znajdują się m.in. najzdolniejsi programiści na świecie, a Polska zajmuje 3. miejsce w rankingu Top Coder w skali globalnej.

To powinno zapewnić Altimetrik kapitał ludzki potrzebny do rozwoju kluczowych praktyk, w tym znaczącej praktyki DevSecOps, która stanie się jednym z filarów rozwoju firmy w 2021 r., podczas gdy krajobraz biznesowy staje się coraz mniej reaktywny i bardziej świadomie skoncentrowany na wdrażaniu aspektów bezpieczeństwa na coraz wcześniejszych etapach rozwoju aplikacji. Rodzi to olbrzymi potencjał do wczesnego informowania klienta o zagrożeniach i łagodzeniu ich skutków, oraz konstruktywnej dyskusji na temat wartości InfoSec dla biznesu, co z kolei przekłada się na transformację sposobu dostarczania oprogramowania, w której Altimetrik wspiera klientów na każdym etapie.

Stworzenie ośrodka technologicznego w Polsce było decyzją strategiczną, która pozwoli sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony klientów. Kładziony przez nas nacisk na działalność cyfrową, innowacje oraz inżynierię produktu i danych stanowią doskonałe uzupełnienie dla silnego polskiego sektora technologicznego z jego powiązaniami z zasobami wykwalifikowanych pracowników i centrów biznesowych – uważa dyrektor generalny Altimetrik Raj Sundaresan.

Wrocławski oddział Altimetrik zatrudnia ponad 60 osób i zamierza w najbliższych miesiącach mocno poszerzyć działalność o obszar analityki danych oraz uczenia maszynowego – domeny, w których Polska wydaje się mieć potężne źródło talentów. Ciekawymi obszarami, w których Altimetrik Poland będzie szukał wzrostu są również obecnie bardziej niszowe, ale wzbudzające już duże zainteresowanie dużych klientów biznesowych technologie i języki jak Flutter, Go czy Rust. Przewidujemy podobną skalę wzrostu, jakiego doświadczyła nasza firma na całym świecie. Do końca 2021 roku naszym celem jest przekroczenie liczby 250 pracowników w oddziale wrocławskim i zdobycie uznania jako jeden z najlepszych pracodawców technologicznych w Polsce – stwierdza Raj Sundaresan. Dzięki dołączeniu polskiego oddziału do istniejących już oddziałów w USA, Indiach, Urugwaju, Japonii i Kanadzie Altimetrik jest jeszcze lepiej przygotowany na zaspokajanie rosnących potrzeb naszych klientów w zakresie działalności cyfrowej w każdej ze stref geograficznych.

W Altimetrik utrzymujemy bardzo wysoką poprzeczkę, jeśli chodzi o wymagania rekrutacyjne. Obserwujemy duże zainteresowanie naszych wymagających amerykańskich klientów rozszerzeniem działalności na Europę Wschodnią. Nasz zespół w Polsce dostarcza im nie tylko świetnych fachowców, ale i jest w stanie pomóc im lepiej radzić sobie z wyzwaniami związanymi z funkcjonowaniem w Europie – zgodnością z przepisami UE, bezpieczeństwem, własnością intelektualną, prawami autorskimi i wszystkimi innymi aspektami niezbędnymi do zapewnienia sukcesu w biznesie. To kompleksowe podejście bardzo pomaga w przyciąganiu nowych klientów do tego regionu – stwierdza dyrektor działu inżynierii i Centrum Technologicznego Altimetrik w Polsce Jarek Wawro.

  • Altimetrik jest firmą zajmującą się wspieraniem rozwoju działalności cyfrowej. Dostarcza rozwiązania, które pozwalają organizacjom na zwiększenie skali digitalizacji w celu przyspieszenia wzrostu przychodów bez zakłócania bieżącej działalności biznesowej.
  • Z perspektywy rozwiązań kompleksowych praktycy i sprawne zespoły inżynierskie tworzą rozwiązania, które zapewniają siłę napędową dla przekształceń i osiągają cele biznesowe. Rozwiązania i produkty Alimetrik zapewniają klientom narzędzia, które napędzają wzrost i rentowność biznesu.
  • Altimetrik, mający oddziały na całym świecie i ponad 2500 doświadczonych i zaangażowanych pracowników, współpracuje ze spółkami z listy Fortune 500 i firmami średniej wielkości, aby zwiększyć ich sprawność, wzmocnić ich pozycję i wspierać ich sukces.
Poprzez: PAP MediaRoom / Altimetrik

#WrocławSięSzczepi – solidarnie przeciw COVID-19

Poprzedni artykuł

„Nikt nie wygrał, wszyscy przegraliśmy” – piszą rodzice z likwidowanego SOSW Nr 1

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.