Polityka dla LudziWideo/Galerie

STUDIO FAKTY – „Wszystkie ręce na pokład i walczymy z covidem” – mówi wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski [VIDEO]

0

Jestem w pełni skupiony na zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa zdrowotnego na Dolnym Śląsku. Protesty uliczne nie pomagają w tym, aby ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Apeluję o ograniczanie spotkań, aby minimalizować ryzyko zachorowań.

Tak mówi wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, który udzielił nam wywiadu w cyklu #StudioFakty, w którym odnosi się do sytuacji politycznej w Polsce i na Dolnym Śląsku po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego przesłanki eugenicznej przyzwalającej na aborcję oraz okoliczności związanych z gwałtownym przyrostem zachorowań na covid-19. Zobacz nasze video.

W trakcie rozmowy poruszamy kwestię emocji, jakie wywołało ogłoszone tydzień temu orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Koncentrujemy się jednak na problematyce zdrowia publicznego w kontekście pandemii koronawirusa i konieczności zachowania reguł bezpieczeństwa sanitarnego. Wojewoda dolnośląski zwraca m.in. uwagę na obawę o zdrowie i życie osób starszych, które młodzi ludzie narażać mogą na zachorowanie, a nawet śmierć w wyniku zakażenia.

Nie ma lekarstwa na covid-19 i nie ma na świecie lekarstwa na niewydolność systemu służby zdrowia przeciążonego liczbą chorych – mówi stanowczo wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski i zapowiada, że szpital tymczasowy, jaki powstaje we Wrocławiu zapewni ok. 450 łóżek, w tym ok. 50 respiratorowych. To jednak nie wyczerpuje działań administracji rządowej w kierunku powiększania bazy covidowej, a od pewnego czasu te starania coraz mocniej wspierają lokalne samorządy – zapewnił wojewoda.

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podsumowuje: wszystkie ręce na pokład i walczymy z covidem. Jak się skończy epidemia, będziemy rozliczać tych, którzy podejmowali decyzje. Tak rozumiem postawę obywatelską i tak wyobrażam sobie politykę, w której chciałbym uczestniczyć.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

WAŻNE: „Musi się znaleźć miejsce debaty, jaka powinna obowiązywać w demokratycznym państwie” – „Gdy spór przeminie, będziemy nadal żyli obok siebie w trudnych chwilach, które bez wątpienia są przed nami”

Poprzedni artykuł

Medycyna na odległość – tajna broń drużyny futbolowej Cracovii

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.