SportWideo/Galerie

STUDIO FAKTY – Michał Latoś: „Futbol amerykański rządzi sportem w USA – w Polsce tę dyscyplinę jeszcze widzi się jako coś nowego” [VIDEO]

0

Michał Latoś – prezes Klubu Panthers Wrocław i generalny menedżer reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim – w kolejnym programie #StudioFakty odpowiada na pytania dotyczące tej dyscypliny sportu, mniej jeszcze u nas znanej, ale zyskującej na popularności.

Chcemy budować polską reprezentację futbolu amerykańskiego od podstaw. Zawodnicy będą się mogli skupić na grze – najpierw na podnoszeniu formy, potem na rozgrywkach, aby w 2022 roku dojść do wysokiego poziomu. To otworzyć nam powinno drogi do gry w czołówce europejskiej czy nawet światowej – zapowiada Michał Latoś.

Nie obawiamy się, że trzeba wyjść od parteru, aby wspiąć się na coraz wyższe piętra. Zakładamy systematyczną pracę i zaczynamy od kształtowania kadry szkoleniowej i wyboru głównego szkoleniowca. Jak ujawnia menedżer – wszystko wskazuje na to, że będzie to Polak, bo w naszym kraju są osoby dysponujące doświadczeniem i pozytywną energią. Zobacz nasze video.

W trakcie rozmowy jest też mowa o nowym futbolowym sezonie Panthers Wrocław. Zawodnicy będą w tym roku walczyć o mistrzostwo Europy, co oznacza, że przed klubem, zwłaszcza przed zawodnikami, jest duże wyzwanie sportowe. Drużyna zachowuje charakter amatorski, choć jest już na brzegu profesjonalizacji – zauważa Michał Latoś.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Zmarnowana szansa na zwycięstwo. Śląsk Wrocław 1:1 Lechia Gdańsk

Poprzedni artykuł

Rezerwy Śląska zwycięskie w meczu, w którym padło 5 bramek!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.