BiznesWideo/Galerie

STUDIO FAKTY – Mateusz Sobieraj: „Kryzys nie pozbawia szansy na biznesowy sukces” [VIDEO]

0

Mateusz Sobieraj – prezes firmy adCookie – w rozmowie #StudioFakty mówiąc o nowych trendach marketingu internetowego odnosi się do okoliczności epidemicznych, które w mijającym powoli 2020 roku radykalnie zmieniły sposób działania w tej branży.

Pierwsza fala koronawirusa była swego rodzaju testem i jednocześnie czasem szybkiego przestawiania trybów aktywności marketingowej, co jednak w różnych branżach przybrało różną postać. Przedsiębiorcy albo dostosowali swoje kanały kontaktu z klientami i otoczeniem, albo w obawie o perspektywy dalszego funkcjonowania ograniczały obszar swoich relacji rynkowych. W oczywisty sposób wzrosła rola transakcji online.

Sektor e-commerce zyskał na znaczeniu – jak mówi Mateusz Sobieraj – już w czasie wiosennego zatrzymania gospodarki i również teraz, gdy mamy do czynienia z drugą falą koronawirusa, świat przedsiębiorczości, opierając się na doświadczeniach sprzed pół roku, utrwala kontakty biznesowe i całą swoją codzienną rzeczywistość na bazie technologii, jakich dostarcza internet. Cała ta ewolucja jest jednak – w myśl opinii szefa firmy adCookie – kontynuacją procesu metamorfozy, jaką od kilkunastu lat przechodzi cały świat, także w wymiarze biznesowym.

Jesienne natarcie koronawirusa, po raz drugi w bardzo krótkim czasie, uświadomiło przedsiębiorcom i klientom, że kryzys, z jakim mamy do czynienia jest szansą. Nowe instrumenty kontaktów i transakcji, choć nie mogą zastąpić w pewnych kwestiach zwyczajnych i tradycyjnych odniesień, kreują nowe dziedziny, w jakich można realizować swoje cele lub potrzeby.

To tylko niektóre wątki rozmowy obejmującej także bardzo praktyczne kwestie korzystania z potencjału sieci dla rozwoju przedsiębiorczości. Decyzje trzeba podejmować tu i teraz, bo kryzys, choć nie zwalnia ze zdrowego rozsądku, wymaga jednak szybkich i zdecydowanych działań. Daje szansę tym, którzy podejmują wysiłek mimo biznesowej niepewności – mówi Mateusz Sobieraj. Zobacz nasze video.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

„Odłącz się” – telefon uzależnia, to już wiemy, ale co dalej?

Poprzedni artykuł

Wystarczy wyłapać fake news i nie podawać dalej – aby powstrzymać infodemię

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.