SamorządWiadomościWideo/Galerie

STUDIO FAKTY: Mariusz Tomczak – „Spotykamy się w Fundacji Sapere Aude, bo nie chcemy stać z boku i chcemy dać z siebie więcej” [VIDEO]

0

Mariusz Tomczak, przedstawiciel fundacji „Sapere Aude”, w kolejnej rozmowie w cyklu #StudioFakty mówi o najistotniejszych kwestiach związanych z funkcjonowaniem powstałej w 2012 roku Fundacji Sapere Aude. Zobacz nasze video.

Zrzeszamy młodych ludzi chcących uczestniczyć w wydarzeniach i dać z siebie więcej poprzez udział w tym, co ważne – mówi przedstawiciel Fundacji, który podkreśla, że jako think tank, Sapere Aude będzie przedkładać nowe pomysły i propozycje uczestnictwa w życiu Wrocławia i całego regionu. Jak akcentuje Mariusz Tomczak, Fundacji jest teraz zogniskowana na pozyskiwaniu nowych osób z wizją świata i poszerzaniu środowiska, aby stawało się przestrzenią żywej dyskusji i kreowania projektów nastawionych na włączanie wykształconych i ambitnych młodych ludzi w życie publiczne.

Fundacja po zakiełkowaniu we Wrocławiu, zmierza obecnie do tworzenia nowych kręgów poza Dolnym Śląskiem. Wszystko po to, by dzielić się doświadczeniami i pomysłami w skali całego naszego kraju. Wśród ludzi angażujących się w działalność Sapere Aude jest wielu aktualnych i byłych członków samorządów studenckich, co wzmacnia szeroko rozumiany nurt zainteresowania funkcjonowaniem i rozwojem samorządu terytorialnego.

Fundacja Sapere Aude – jak mówi jej przedstawiciel Mariusz Tomczak – ma w swoich planach spotkania z politykami i samorządowcami, szkolenia i debaty. Ma być kuźnią talentów dla tych, którzy nie obawiają się być mądrymi…

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Krzysztof Czerniejewski: „Robiłem bity dla paru kolegów albo do szuflady, a tu nagle beng!…”

Poprzedni artykuł

Krwawy problem – dlaczego i jak musimy zakończyć ubóstwo menstruacyjne? [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.