W programie Studio Fakty emitowanym na żywo w naszym profilu Facebook, Państwa i naszym gościem był Marcin Torz – dziennikarz Super Expressu i Echo 24.

Rozmawialiśmy o barwach kampanii wyborczej na jej finiszu oraz o grze WKS Śląsk w grupie mistrzowskiej.

Oto niektóre wątki rozmowy:

  • Przed nami wybory prezydenckie – za nami kampania wyborcza: Jednym z największych przegranych tych wyborów jest Władysław Kosiniak-Kamysz. Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się nawet, że jest on jedynym politykiem, który jest w stanie wygrać z Andrzejem Dudą. Sondaże kończą się mu teraz maksymalnie na 10%, więc szans na drugą turę nie ma. Czy faktycznie tak będzie, zobaczymy już w niedzielę wieczorem. W Polsce niestety mamy polaryzację, w której obozy PiS i PO zwalczają się wzajemnie. Myślę, że gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska pozostałaby kandydatką Koalicji Obywatelskiej, to drugą turę mielibyśmy ciekawą.
  • Krzysztof Bosak jako kandydat na prezydenta: Jego kampania jest ciekawa. Do Konfederacji jest mi daleko, ale ich plusem jest to, że odcięli się od tych różnych ruchów narodowych czy nazistowskich. Myślę, że jeśli uda im się przekroczyć próg 10% w wyborach, to da im to paliwo do walki w wyborach, które odbędą się za trzy lata o coś więcej niż zwykle.
  • Kandydatura Szymona Hołowni: To coś bardzo ciekawego. Były dziennikarz, felietonista, który nagle jest kandydatem na prezydenta. Szymon Hołownia ma małe szanse na wejście do drugiej tury, ale każdy wynik powyżej kilku punktów procentowych będzie dużym sukcesem. Pytanie, czy Hołownia zdecyduje się przekuć ewentualny dobry wynik w coś więcej.
  • Andrzej Duda vs Rafał Trzaskowski w II turze?: PiS jest być może lekko niedoszacowany, ale spróbujmy znaleźć na Podkarpaciu osobę, która deklaruje poparcie np. dla Lewicy. Słyszałem, że w PiS-ie nie chcą zapeszać, ale liczy się w szeregach partii, że uda się zwyciężyć w I turze, bo w II może być różnie. AntyPiS-owski elektorat jest teraz rozbity na wielu kandydatów, jak będzie, kiedy zostanie ich dwóch? Jesteśmy dumnym narodem, mamy swoje wybory i najważniejsze, żeby każdy oddał w niedzielę głos na swojego kandydata.

Rozmowę, którą prowadził Łukasz Ciona, można obejrzeć w filmie dostępnym na naszym profilu społecznościowym Facebook.

Program Studio FAKTY jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku – zwyczajowo o godz. 18:00. Pytania do naszych rozmówców można kierować na adres mejlowy: redakcja@wroclawskiefakty.pl lub podczas transmisji w formie komentarzy.

Bezpieczeństwo nas wszystkich jest priorytetem – policjanci interweniują i ratują na służbie i w czasie wolnym

Poprzedni artykuł

Polacy jeżdżą do pracy elektrycznymi hulajnogami – we Wrocławiu już ponad miesiąc

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.