Dolny ŚląskSamorządWideo/Galerie

STUDIO FAKTY – Marcin Krzyżanowski: „W chwili, gdy rozmawiamy, około 900 osób wciąż walczy z chorobą – szczepienia są wyrazem odpowiedzialności” [VIDEO]

0

Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, w kolejnej rozmowie z cyklu #StudioFakty, relacjonuje zaangażowanie samorządu regionalnego w pomoc szpitalom, które przeciwdziałają skutkom pandemii.

Przyjęliśmy transparentne zasady, aby szpitalom, które niosły lub nadal udzielają pomocy osobom zakażonym koronawirusem i to niezależnie czy są własnością urzędu marszałkowskiego czy innych podmiotów, udzielić wsparcia finansowego – mówi samorządowiec. Kwotę ponad 17 mln zł rozdzielono przez kryterium liczby „łóżek covidowych” i jest przeznaczona na zakup środków ochrony indywidualnej pracowników służby zdrowia.

Jak podkreśla wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, na szpitale należy patrzeć całościowo, jako na ogniwa systemu ochrony zdrowia. Samorząd Dolnego Śląska zainicjował tzw. grupę zakupową skupioną na kontraktowaniu sprzętu medycznego, aby w efekcie skali uzyskać korzystniejsze warunki cenowe. Zobacz nasze video.

Elementem planu ograniczania pandemii koronawirusa jest narodowy program szczepień. W województwie dolnośląskim realizowany jest w ok. 600 punktach i poziom wyszczepień jest stosunkowo wysoki. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu i wdrożeniu tego programu przez ministra Michała Dworczyka, mamy bezsprzeczny efekt, jakim jest poszerzanie kręgu osób zabezpieczonych przed ostrym czy tragicznym przebiegiem choroby. Pandemia nieść może dla społeczeństwa, ale także w wymiarze indywidualnym, niepoliczalne szkody – na przykład w postaci powikłań. Szczepienia są więc realną szansą na zatrzymanie zjawiska zachorowań i jednocześnie wyrazem odpowiedzialności – podkreśla Marcin Krzyżanowski i zwraca uwagę na to, że nadal jest duża grupa osób, które kwestionują ryzyko związane z koronawirusem.

Do zamieszania politycznego w sejmiku dolnośląskim, wywołanego przez opozycję, doszło w najgorszym z możliwych momentów, gdy skupieni byliśmy na walce z narastającą trzecią falą pandemii. Mam jednak nadzieję, że unormujemy nasze relacje tak, aby nadal pracować dla mieszkańców Dolnego Śląska – podsumowuje reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Doceniamy mamy – wyjątkowa akcja w Zajezdni

Poprzedni artykuł

800 milionów złotych na sport i kulturę – to ubiegłoroczny bilans PKN ORLEN [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.