W programie Studio FAKTY, emitowanym na żywo w naszym profilu Facebook, Państwa i naszym gościem był Krzysztof Banasik – redaktor naczelny portalu SLASKnet.

Rozmawialiśmy m.in. o spotkaniu WKS Śląsk Wrocław SA z Legią Warszawa. Szukaliśmy też odpowiedzi na pytanie na co Śląsk stać w tym sezonie i jaka jest przyszłość drużyny.

Oto niektóre wątki rozmowy:

  • Mecz z Legią Warszawa: Jestem trochę rozdarty po tym spotkaniu, bo jak widać za moimi plecami, serce mam zielono-biało-czerwone, ale rozum podpowiadał, że faworytem tego meczu będzie Legia. Mimo ostatniej wygranej z ŁKS-em nie udało się sprawić niespodzianki, w końcu i ŁKS i Legia są po przeciwnych biegunach w tabeli. Śląskowi brakuje kreatywnego zawodnika w środku pola, który dostarczyłby podania do Erica Exposito.
  • Nierówna forma Śląska po przerwie: Generalnie nie jest to dobry rok w wykonaniu Śląska. Drużyna ma pewne problemy, które teraz wychodzą na światło dzienne. Śląsk gra poniżej oczekiwań, zwłaszcza jeśli chodzi o styl, bo mimo wszystko drużyna punktuje. Górna ósemka to realne pozycje, jakie może zająć WKS.
  • Linia obrony Śląska Wrocław: Pamiętam sparing w połowie Lutego, w którym Wojciech Golla złapał kontuzję. To bardzo ważny zawodnik i jego brak z pewnością jest widoczny i odbija się na grze formacji obronnej Śląska. Widać, że w środku obrony jest jakiś problem. Bramki, które traci klub w większości padają ze środkowej części boiska, gdzie często znajdują się niepilnowani zawodnicy.
  • „Wyścig ślimaków” w Ekstraklasie: To już się dzieje. Legia dopiero odskoczyła reszcie stawki. Długo brakowało zespołu, który przejąłby inicjatywę w tabeli. Śląsk też był przez chwilę liderem, ale jednak Legia ma najmocniejszy skład i największy budżet. Spodziewam się, że w tym roku odzyskają mistrzostwo. My mamy to szczęście, że otaczające nas w tabeli drużyny grają nierówno i wszystko się może zdarzyć.

Rozmowę, którą prowadził Dariusz Nowakowski, można obejrzeć w filmie dostępnym na naszym profilu społecznościowym Facebook.

Program Studio FAKTY jest emitowany na żywo od poniedziałku do piątku – zwyczajowo o godz. 18:00. Pytania do naszych rozmówców można kierować na adres mejlowy: redakcja@wroclawskiefakty.pl lub podczas transmisji w formie komentarzy.

Wpadka goni wpadkę – po nitce zdarzenia do kłębka przestępstwa

Poprzedni artykuł

Straciłaś / straciłeś pracę – masz prawo do 1400 zł dodatku solidarnościowego

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.