KulturaWideo/Galerie

STUDIO FAKTY – Jacek Gawroński: „Komedia w teatrze musi być grana z publicznością – czekamy na widzów z utęsknieniem” [VIDEO]

0

Jacek Gawroński – dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu podczas kolejnej rozmowy w cyklu #StudioFakty opisuje jak ograniczenia pandemiczne wpływają na działalność twórców i instytucji kultury. Zapowiada także najciekawsze spektakle, jakie ma dla publiczności Teatr Polski.

Mamy pandemię, ale ofertę kulturalną mamy bogatą. Nie mogąc prezentować spektakli przed publicznością na widowni, ratujemy się streamingiem – wyjaśnia dyrektor wrocławskiego Teatru Polskiego. Wymieniając tytuły widowisk przygotowanych przez zespół teatru, zapewnia, że wszyscy twórcy bardzo czekają na widzów i jak tylko okoliczności pozwolą, artyści wrócą do spotkań z publicznością. Mówi też o nazwiskach aktorów, którzy wiążą swoje sceniczne biografie z Teatrem Polskim.

Ważnym ogniwem działalności jest współpraca z uczelniami kształcącymi aktorów oraz inne osoby tworzące widowiska teatralne. Tymczasowo te relacje są „zmrożone”, ale jest nadzieja na powrót do normalności. Aktorstwo, także na etapie przygotowania do pracy na scenie, jest szkołą charakterów – ujawnia dyrektor Teatru Polskiego i opowiada o swoich osobistych doświadczeniach z okresu studiów.

Przede wszystkim jednak wszyscy potrzebujemy żywego kontaktu z publicznością – zaznacza Jacek Gawroński i dodaje, że granie przed „zimnym okiem” kamery, zwłaszcza komedii, nie pozwala rozwijać palety emocji i przeżyć, jakich przestrzenią jest teatr. Dążymy do tego, aby zapewnić ofertę przedstawień na wszystkich naszych scenach, dla widzów o różnych estetykach i oczekiwaniach i jednocześnie zapewniających Teatrowi Polskiemu stabilne funkcjonowanie – deklaruje Jacek Gawroński. Zobacz nasze video.

Czekajcie na moment, kiedy teatry będą otwarte. Wtedy na pewno my, w naszym teatrze, będziemy gotowi. Czekamy na Was… – podsumowuje rozmowę apelem do widzów dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu Jacek Gawroński.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

MPK Wrocław wyremontowały tory wzdłuż Olszewskiego [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Dlaczego obchodzimy święto Konstytucji 3 Maja? Wyjaśnia konstytucjonalista z Uniwersytetu Wrocławskiego [VIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.