WiadomościWideo/Galerie

STUDIO FAKTY: „Czym innym są własne poglądy, ale brak empatii jest nie do zaakceptowania” – rozmowa z wojewodą dolnośląskim Jarosławem Obremskim [VIDEO]

0

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski jest naszym rozmówcą w cyklu #StudioFaktyzobacz nasze video.

Protesty przeciw noszeniu maseczek i cała anty-covidowa kampania prowadzona przez niektóre środowiska jest przejawem braku empatii i ignorowaniem obiektywnych faktów – uważa Jarosław Obremski. Obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa wynikają z troski o zdrowie i życie konkretnych osób, z jakimi spotykamy się na co dzień, ale też wielu ludzi, którzy przemieszczają się lub wykonują swoje obowiązki.

Wojewoda dolnośląski apeluje o przestrzeganie zasad zawierających się w słowach: dystans, dezynfekcja i maseczki. Rekomenduje też ograniczanie wszelkich gromadnych spotkań. Jednocześnie zwraca uwagę na konieczność zachowania reguł bezpieczeństwa sanitarnego w placówkach oświatowych i akademickich.

Jak zapewnia nas wojewoda Jarosław Obremski – administracja rządowa skupia się obecnie na zapewnieniu niezbędnej obsady lekarskiej oraz infrastruktury w szpitalach tak, aby zapewnić pomoc pacjentom z Covid-19, ale też osobom cierpiącym na inne schorzenia.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Maseczki nie są kwestią poglądów – to sprawa bezpieczeństwa zdrowotnego nas wszystkich

Poprzedni artykuł

Owoce i warzywa – czy pamiętamy o nich na co dzień?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.